Żużel. Mateusz Świdnicki znalazł nowy klub. "Od jakiegoś czasu sondowaliśmy rynek"

Ten sezon jest bardzo trudny dla Mateusza Świdnickiego. 22-latek szuka przełamania w PGE Ekstralidze, a pomóc mu w tym mają dodatkowe starty w szwedzkiej Allsvenskan League. Znalazł tam właśnie klub.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mateusz Świdnicki WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki
Mateusz Świdnicki z dużymi nadziejami związał się z Cellfast Wilkami Krosno. 22-latek jednak brutalnie zderzył się z seniorskim speedwayem i choć sam zapowiadał, że potrzeba czasu, a przełamanie przyjdzie, to na razie stracił miejsce w zespole beniaminka PGE Ekstraligi.

Świdnicki chciał nad swoją sportową formą popracować w Szwecji, ale szybko stracił angaż w Bauhaus-Ligan. Smederna Eskilstuna zdecydowała się go zwolnić, ale szybko znalazł nowego pracodawcę.

W poniedziałek angażem polskiego zawodnika pochwaliła się Ornarna Mariestad. Zajmie on miejsce Pontusa Aspgrena, który zakończył karierę sportową.

- Można powiedzieć tutaj o powtórce z sytuacji z Ivaciciem. On też był testowany przez Smedernę, ale problemy sprawiły, że znalazł się w Allsvensan League i trafił do naszego zespołu. Stał się ulubieńcem naszej publiczności i wierzymy, że Mateusz może podążyć podobną drogą - powiedział Johannes Wahlberg w rozmowie z klubowymi mediami.

Sam zawodnik cieszy się z nowego zespołu, w którego barwach ma zadebiutować już w czwartkowy wieczór. - Od jakiegoś czasu sondowaliśmy rynek i doszliśmy do wniosku, że Mateusz będzie dobrym uzupełnieniem - dodał kierownik Ornarny.

Czytaj także:
Fatalny wynik testu przed rundą Grand Prix. Zawodnicy odmówili jazdy!
Kamil Bortniczuk gościł reprezentację Polski. Poruszono ważny temat

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale
Czy Mateusz Świdnicki będzie regularnie punktował w Allsvenskan League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×