Żużlowy poniedziałek. Utalentowana młodzież w Krośnie. Debiut Tarasienki w SGB Premiership

W poniedziałek na żużlowych torach nieco tradycyjnie - turniej w klasie 250cc oraz ściganie w ramach brytyjskiej SGB Premiership. Tym razem będą dwa mecze ligowe, jak i jedno pucharowe.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Wadim Tarasienko WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko
Puchar Ekstraligi 250cc - Krosno, godz. 17

To będzie już siódma runda zmagań młodych zawodników w klasie 250cc o trofeum ufundowane przez Speedway Ekstraligę. Tym razem nadzieje polskiego żużla zawitają do Krosna, a pozycji lidera będzie bronił Kacper Mania. Leszczynianin wywalczył dotychczas 78 punktów i o pięć oczek wyprzedza Filipa Bęczkowskiego, z kolei trzeci w klasyfikacji Damian Miller traci do zawodnika Stali Gorzów szesnaście punktów.

Turniej w Krośnie będzie jednocześnie memoriałem Ignacego Łukasiewicza, polskiego farmaceuty, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcy lampy naftowej.

SGB Premiership 
Belle Vue Aces vs. Peterborough Panthers, godz. 20:30

Starcie Dawida z Goliatem, choć to tylko na papierze. Lider z Manchesteru spotka się z ostatnią drużyną, którą są Pantery z Peterborough. Na pewno na ten mecz z większym zaciekawieniem będą zerkać fani grudziądzkiego GKM-u, bowiem w ekipie gości zadebiutuje nowy nabytek Peterborough Panthers, którym został Wadim Tarasienko.

Belle Vue Aces
Peterborough Panthers
55:35 Bieg .

Relacja Live


Kings Lynn Stars vs. Leicester Lions, godz. 20:30

Dla gospodarzy będzie to trudne spotkanie, bo Keith Chapman nie będzie mógł już skorzystać z Frederika Jakobsena. Duńczyk zrezygnował ze startów w Wielkiej Brytanii i w poniedziałek zastąpi go Niemiec Erik Riss. Goście przyjadą rozpędzeni wygranymi z Ipswich Witches, Belle Vue Aces oraz Peterborough Panthers.

Kings Lynn Stars
Leicester Lions
43:47 Bieg .

Relacja Live

SGB Premiership Knockout Cup
Wolverhampton Wolves vs. Sheffield Tigers, godz. 20:30

To będzie z pewnością hit poniedziałkowego ścigania, bo wicelider zmierzy się z czwartą ekipą, a ponadto będziemy mieć na Monmore Green polski akcent w osobie Tobiasza Musielaka. Tym razem jednak będzie to starcie pucharowe, bo w ramach półfinału Knockout Cup. Ekipa reprezentanta Polski broni osiemnastu oczek zaliczki po pierwszym meczu.
Wolverhampton Wolves
Sheffield Tigers
52:38 Bieg .

Relacja Live

Czytaj także:
Szymon Woźniak odpowiedział Sebastianowi Ułamkowi! "Głowa podjęła decyzję"
"Tu musi być 1. Liga". Jasna deklaracja prezesa klubu

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×