Żużel. Krzysztof Buczkowski nie miał sobie równych. Dwie "jedynki" w zespole Arged Malesy

Zawodnicy Arged Malesy Ostrów długo straszyli Enea Falubaz Zielona Góra, ale ostatecznie przegrali 36:54. W końcówce podopiecznym Mariusza Staszewskiego zabrakło argumentów. Fenomenalny mecz odjechał Krzysztof Buczkowski.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Krzysztof Buczkowski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
Noty dla zawodników Enea Falubazu Zielona Góra:

Przemysław Pawlicki 3+. Początek spotkania był dla niego bardzo pechowy - zanotował defekt, a w kolejnym starcie nie opanował motocykla i upadł. Dopiero później wskoczył na właściwe tory i w trzech startach zgarnął siedem "oczek".

Rasmus Jensen 5-. W decydującej fazie spotkania pokazał, na co go stać. Dowiózł do mety dwa podwójne zwycięstwa. Pomógł w ten sposób przypieczętować kolejną wygraną swojej ekipy w 1. Lidze.

Rohan Tungate 5. Słabiej pojechał tylko na otwarcie, gdy przegrał 1:5 z parą Musielak - Walasek. Szybko odnalazł właściwe ustawienia i do końca spotkania nikomu nie udało się już go pokonać.

Wiktor Trofimow jr 3. Z konieczności zastąpił kontuzjowanego Luke'a Beckera. 24-latek zaliczył przyzwoity powrót do ścigania. Zdobył co prawda tylko cztery punkty, ale za każdym razem dojeżdżał do mety przed którymś z przeciwników.

Krzysztof Buczkowski 6. Był kapitalnie dysponowany i bez większych problemów sięgnął po tzw. płatny komplet punktów. Nawet po słabszym starcie potrafił wyprzedzać swoich rywali na dystansie.

Maksym Borowiak 4-. Wobec słabszej formy Michała Curzytka, to on wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów. Wygrał bieg juniorski, a w swoim ostatnim starcie dowiózł do mety cenne 5:1.

Michał Curzytek 1. To nie był jego dzień. Nawet gdy udawało mu się nieźle wyjść spod taśmy, spadał na koniec stawki. W niedzielnym meczu nie zdobył ani jednego punktu.

Dawid Rempała bez oceny. Nie pojawił się tego dnia na torze.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Tobiasz Musielak 4-. Mocno zaskoczył na początek, gdy zdecydowanie zwyciężył. Dalsza część spotkania nie była tak dobra w jego wykonaniu. Rozczarował na koniec, gdy został wykluczony za drugie ostrzeżenie.

Victor Palovaara 1. Wyjechał na tor dwa razy, ale nie może zaliczyć tego występu do udanych. W pierwszym biegu atakował Trofimowa, ale bezskutecznie. Jego transfer okazuje się dużym niewypałem.

Grzegorz Walasek 1. Zdobył sześć punktów, ale jego nota nie mogła być inna. Po biegu 12. uderzył swojego klubowego kolegę Jakuba Krawczyka, za co otrzymał czerwoną kartkę. Wszystko w momencie, gdy ostrowianie mieli jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo.

Matias Nielsen 2. Aż trzy biegi z jego udziałem zakończyły się porażką Arged Malesy. Nie pojechał tak błyskotliwie jak dzień wcześniej w starciu przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Stać go na znacznie więcej.

Oliver Berntzon 3+. Był co prawda liderem Arged Malesy w tym spotkaniu, ale bilans jego wyścigów nie był oszałamiający i wyniósł 10:20. Był waleczny, starał się napsuć nieco krwi rywalom, ale sporo zabrakło mu do występu z soboty.

Sebastian Szostak 2+. Dwa razy udało mu się pokonać juniora gospodarzy Maksyma Borowiaka. Później spuścił z tonu i dojeżdżał do mety z dużą stratą do reszty stawki.

Jakub Krawczyk 4-. Kolejny niezły występ wychowanka Arged Malesy Ostrów. W 12. biegu pomiędzy nim a Grzegorzem Walaskiem doszło do nieporozumienia, co wyraźnie zdenerwowało 47-latka.

Jakub Poczta bez oceny. Podobnie jak Dawid Rempała nie otrzymał swojej szansy występu w tym spotkaniu.

Czytaj także:
Wiadomo, kiedy odbędą się pierwsze zawody w Świętochłowicach
Uderzył kolegę z drużyny. Teraz przeprasza i wyjaśnia swoje zachowanie

ZOBACZ WIDEO: Czy Przyjemski może zostać na kolejny sezon w Polonii? Jest jasna deklaracja


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Enea Falubaz Zielona Góra awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×