Żużel. Pogrom w Zielonej Górze. Jedynie Patrick Hansen może spojrzeć kibicom w oczy

Enea Falubaz Zielona Góra zdominował ROW Rybnik (65:25) i pewnie wygrał rundę zasadniczą 1. Ligi Żużlowej. Gospodarze odjechali niemal perfekcyjny mecz, a wśród gości jedynie Patrick Hansen może spojrzeć kibicom w oczy.

Artur Babicz
Artur Babicz
Luke Becker WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Luke Becker
Noty dla zawodników Enea Falubaz Zielona Góra:

Przemysław Pawlicki 4. Dość niespodziewanie początkowo był najgorszym zawodnikiem gospodarzy w meczu z ROW-em. W drugiej części spotkania jednak znalazł odpowiednią prędkość i zaczął dominować nad rywalami.

Rasmus Jensen 4. Zaczął bardzo mocno. Później nieco obniżył loty, ale zwycięzca meczu był już wszystkim znany. Ostatecznie odjechał "zaledwie" cztery biegi.

Rohan Tungate 5+. Mimo tak okazałego wyniku to właśnie Australijczyk był najbliżej płatnego kompletu. Co ważne, nie wchodząc w siłę rywala, ponownie dało się u niego zauważyć wielką chęć do jazdy drużynowej. Widać, że opaska kapitana dużo dodała do jazdy tego zawodnika.

ZOBACZ WIDEO: Lebiediew nie zajmuje się wyłącznie żużlem. Jego prywatny biznes mierzy się z kryzysem

Luke Becker 5. Najlepszy mecz Amerykanina w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszym biegu dał się zaskoczyć najlepszemu zawodnikowi gości, a później był już bezbłędny. Czy będzie potrafił utrzymać tę dyspozycję?

Krzysztof Buczkowski 5. Niczego więcej nie można było od niego oczekiwać. Jedyne "oczko" stracił na rywalizacji z Hansenem i to w momencie, w którym wynik był już dawno rozstrzygnięty. Do tego "oddał" ostatni start.

Maksym Borowiak 4. Zaczął imponująco. To doskonałe wrażenie popsuł w ostatnim starcie, w którym zajął ostatnią pozycję i to było jedyne "0" w wynikach całej drużyny. Niemniej, biorąc pod uwagę jego wcześniejszą formę, to występ był i tak naprawdę dobry.

Michał Curzytek 5. Zdecydowanie najlepszy junior w obu ekipach. Do tego jak równy z równym rywalizował z seniorami. Widać, że po słabszych meczach wrócił do bardzo dobrej formy.

Dawid Rempała Brak noty. Nie startował.

Noty dla zawodników ROW Rybnik:

Brady Kurtz 1+. Jedynym plusem jego występu był 1. bieg, w którym nawet przez chwilę prowadził. Ostatecznie wygrał z Przemysławem Pawlickim i to byłoby na tyle. Dlatego za ten bieg ma malutki plusik. Potem było już tragicznie.

Patryk Wojdyło 1+. Pokonał Rasmusa Jensena, a tak to zdobywał punkty na kolegach z ROW-u. Dlatego dostaje mały plusik za pokonanie jednego z liderów Falubazu.

Matej Zagar 1. Jedyne punkty zdobył na najsłabszym juniorze gospodarzy. Brak słów na postawę Słoweńca.

Kamil Wieczorek Brak noty. Nie startował.

Patrick Hansen 5. Może ocena trochę na wyrost, ale na tle swojej drużyny był wręcz niewyobrażalnie szybki i skuteczny. Jedyny zawodnik gości, który był w stanie rywalizować z gospodarzami i zabrał im kilka punktów. Aż strach pomyśleć jaki byłby wynik gdyby nie jego postawa.

Kacper Tkocz 1. Nie pokonał żadnego z rywali. Jedynie był lepszy od drugiego juniora z Rybnika. To jednak marne pocieszenie dla fanów tej drużyny.

Kamil Winkler 1. Cztery razy wyjechał na tor i nie był nawet blisko zdobycia punktu.

Jan Kvech 1. Bardzo słaby występ Czecha. Mówi się, że miałby za rok stanowić o sile formacji U24 Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze. Jeżeli nie nastąpi radykalna zmiana w jego postawie, to chyba lepiej poszukać innych opcji.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także:
Zobacz także:

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Enea Falubaz Zielona Góra awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×