Żużel. Kolejne zmiany w obsadzie IMP. Znamy zastępcę Przyjemskiego

Trzeci turniej IMP ostatecznie odbędzie się w Łodzi, a nie w Krośnie, jak to pierwotnie miało być. Niestety w ostatnim czasie kilku zawodników doznało kontuzji, dlatego ich miejsce zajmą inni żużlowcy.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Jakub Miśkowiak przed Antonim Menclem WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak przed Antonim Menclem
Pierwsze zastępstwo dotyczy Wiktora Przyjemskiego. 18-latek w środowym finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski już na inaugurację dwukrotnie upadał na tor. Groźniej wyglądała druga sytuacja.

Na wyjściu z pierwszego wirażu junior Abramczyk Polonii przyciął do krawężnika, gdzie wpadł w Kacpra Grzelaka. Obaj zawodnicy upadli, a w ostrowianina wpadł jeszcze Krzysztof Sadurski.

Przy zawodniku klubu z województwa kujawsko-pomorskiego pojawili się medycy, którzy na noszach przetransportowali go do karetki, a później do szpitala. Bydgoszczanie poinformowali, że badanie RTG nie wykazało złamań, jednak późniejszy tomograf wykazał rysę na kręgu C2 (Więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Krużyński, Lidsey i Dowhan

Wiadomo już, że Przyjemski nie pojedzie w trzecim finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jego miejsce na liście startowej zajmie Jakub Miśkowiak. Co ciekawe młodzieżowiec Polonii w tym turnieju miał wystąpić, wskakując za Adrian Gałę.

Za to jeszcze przed środowymi zawodami poinformowano o urazie Mateusza Cierniaka. 20-latkowi odnowiła się kontuzja barku, dlatego przechodzi on rehabilitację, aby być gotowym na rewanżowe spotkanie półfinału z Tauron Włókniarzem Częstochowa.

To oznacza, że pierwszym rezerwowym będzie Grzegorz Zengota, a miano drugiego otrzymał Bartłomiej Kowalski. Potencjalnymi oczekującymi są z kolei Hubert Łęgowik oraz Marcin Nowak.

Trzeci finał IMP odbędzie się 4 września o godzinie 19 na torze w Łodzi.

Czytaj także:
Żużel. Były prezes odniósł się krytycznie do zmian w PGE Ekstralidze. "Powinniśmy się zająć tym, co jest naprawdę ważne"
Żużel. Coraz bliżej powrotu tego ośrodka do ligi! Te słowa budują ogromne nadzieje

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Jakub Miśkowiak zdobędzie co najmniej 8 punktów w finale IMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×