Żużel. Czy Kubera liczy na dziką kartę w GP i skąd lepsze wyniki Lamparta? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Dominik Kubera staje się coraz lepszy i raczej kwestią czasu jest, aż zapuka do drzwi Grand Prix. Czy liczy na to już teraz? O tym opowie w naszym Magazynie PGE Ekstraligi, w którym gościć będziemy też Wiktora Lamparta i Andrzeja Witkowskiego.

MM
Dominik Kubera w niebieskim kasku WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dominik Kubera w niebieskim kasku
Zawodnik Platinum Motoru Lublin z roku na rok robi progres, co widać po jego jeździe. W tym sezonie jednak pech w postaci kontuzji sprawił, że wypadł z możliwości walki o awans do cyklu Grand Prix na torze. Czy wobec tego ma nadzieje, że organizatorzy uwzględnią go podczas przyznawania dzikich kart na przyszły rok?

Między innymi o tym Dominik Kubera porozmawia z Jarosławem Galewskim. Ponadto oczywiście pojawią się tematy dotyczące najważniejszych rozstrzygnięć w PGE Ekstralidze. Motor z Kuberą w składzie właściwie już może czuć się finalistą, po tym jak rozniósł w Częstochowie tamtejszy Tauron Włókniarz 54:36. Rewanż to formalność.

Z kim w finale zmierzą się mistrzowie Polski? Faworytem drugiej pary jest Betard Sparta Wrocław, jednak pojawiły się w niej problemy. Kilku zawodników zmaga się z kłopotami zdrowotnymi - Tai Woffinden i Artiom Łaguta, a pamiętać należy, że niedawno do ścigania po urazie wrócił Piotr Pawlicki. Jak Kubera ocenia więc szanse na obronę mistrzostwa w obliczu problemów Sparty? Co sądzi o drugim półfinale?

ZOBACZ WIDEO: Menedżer podał skład Falubazu na sezon 2024

Wychowanek leszczyńskiej Unii zdradzi też, jak ocenia swoją formę w bieżącej kamapnii, jak również oceni co do zespołu Motoru, poza znakomitymi wynikami, wniósł Bartosz Zmarzlik. Wyjawi także, czy chciałby związać się z lubelskim klubem na dłużej i jeśli tak, to czy rozmawiał o tym już z prezesem Jakubem Kępą.

W programie gościć będziemy także Wiktora Lamparta, który w ostatnim czasie poprawił swoje wyniki. O tym, jaki wpływ na jego dyspozycję miał Grzegorz Rempała zawodnik zdradzi w rozmowie z Mateuszem Puką. Nasz gość zostanie też zapytany o to, jak bardzo na jego wyniki wpłynęły nowe silniki.

Ponadto Lampart wyjawi także, jak wyglądały jego negocjacje z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń na kolejny sezon i jaka średnia biegowa w przyszłym sezonie będzie go satysfakcjonować. Odniesie się również do nieprzychylnych komentarzy niektórych kibiców, którzy zarzucali mu, że nie skupia się w pełni na żużlu, ponieważ zbyt dużo czasu poświęca swojej działalności w serwisie YouTube.

W trakcie programu w naszym studiu Wirtualnej Polski gościć będziemy też honorowego prezesa PZM, Andrzeja Witkowskiego. Rozmowa z nim skupi się na planowanych zmianach w polskim żużlu. Działacz wytłumaczy nam, co ma przynieść włączenie I ligi do struktur PGE Ekstraligi w niedalekiej przyszłości. Wyrazi też opinię na temat sytuacji żużla. Czy czeka nas kryzys dyscypliny i jeśli tak, to czy jesteśmy na niego przygotowani?

Andrzej Witkowski zostanie także zapytany o nowy telewizyjny kontrakt na pokazywanie meczów najsilniejszej żużlowej ligi świata. Czy według niego wartość nowej umowy może przekroczyć sumę 100 mln złotych rocznie? Co można zrobić, aby tak właśnie się stało?

Oceni on też pracę Piotra Szymańskiego, Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, który ma zostać Dyrektorem I ligi. Czy według zasłużonego działacza dla Piotra Szymańskiego zmiana miejsca pracy będzie degradacją i kto ewentualnie mógłby go zastąpić w roli szefa GKSŻ?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 7 września, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj również:
"Paranoja". Były prezes nawołuje do zmian w polskim żużlu
Dudek dostał pytanie o ukradziony silnik Apatora

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×