Żużel. Mecz o brąz może zostać przełożony. Wszystko zależy od finału SEC

Zgodnie z planem, ostatnia runda mistrzostw Europy powinna odbyć się w piątek 22 września. Rewanż dwumeczu o brązowy krążek Drużynowych Mistrzostw Polski z kolei dzień później. To może się zmienić, jeśli SEC nie odbędzie się w pierwszym terminie.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Na zdjęciu (od bandy): Robert Lambert, Maksym Drabik i Leon Madsen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu (od bandy): Robert Lambert, Maksym Drabik i Leon Madsen
To z kolei niestety jest całkiem możliwe, ponieważ prognozy pogody na piątkowy wieczór w Pardubicach nie są najlepsze. Według strony yr.no w tej części Czech ma zacząć padać koło godziny 16 i nie przestawać do końca dnia.

To oznaczałoby, że opady będą występować w trakcie 4. rundy TAURON SEC, co może spowodować jej odwołanie. W zawodach będą brali udział, m.in. Patryk Dudek, Kacper Woryna, Leon Madsen i Mikkel Michelsen, którzy za to w sobotę wezmą udział w meczu o brąz PGE Ekstraligi.

Jeśli jednak finałowa odsłona europejskiego czempionatu nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie, to zostanie ona przeniesiona na sobotę, a wówczas mecz w najlepszej żużlowej lidze świata także zmieni swoją datę.

Co ciekawe, praktycznie na całą sobotę w Częstochowie także przewidywane są deszcze, dlatego nawet w przypadku odbycia się czwartej rundy Mistrzostw Europy w piątek, nie jest pewne, że dojdzie do skutku potyczka Tauron Włókniarza z For Nature Solutions KS Apatorem.

KOMUNIKAT PGE EKSTRALIGI - 70/2023
z dnia 21.09.2023

1. Zastrzeżenie dotyczące meczu 6. (20) rundy finałowej DMP.
Jeżeli zawody: Indywidualne Mistrzostwa Europy - 4. Finał Pardubice (CZE), nie zostaną rozegrane w terminie kalendarzowym, którym jest 22 września 2023 r. i zostaną przełożone na dzień 23 września 2023 r., zgodnie z art. 728 ust. 2 odwołany będzie mecz TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa (L.Madsen, M.Michelsen, K.Woryna) - FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń (P.Dudek).

ZOBACZ WIDEO: Witkowski o kolejnym skandalu w żużlu. "Sytuacja jest nieakceptowalna"

Czytaj także:
Żużel. Cegielski: Władze światowego żużla nam zazdroszczą i nie mogą z tym żyć. Mam nadzieję, że niektórzy stracą posadę
Żużel. Szykuje się kolejny transfer! Były uczestnik cyklu GP bliski zmiany klubu

Oglądaj TAURON SEC tylko w TVP Sport

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×