Żużel. POLADA zainteresowała się sprawą Betard Sparty. Takie są nastroje w klubie

POLADA wystąpiła do Betard Sparty z prośbą o wgląd do dokumentacji medycznej Taia Woffindena i Artioma Łaguty. Rosjanin z polskim paszportem zdradził, jak podchodzi do tej sprawy.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Artiom Łaguta i Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Artiom Łaguta i Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław
Najprawdopodobniej całej sprawy by nie było, gdyby nie niefortunne słowa Andrzeja Rusko po finale PGE Ekstraligi, kiedy to w Magazynie PGE Ekstraligi w Canal+ Sport 5 przyznał, że tego dnia Tai Woffinden i Artiom Łaguta startowali z "blokadą".

Tematem tym błyskawicznie zainteresowała się POLADA. Dlaczego? Jak się okazuje, "blokadą" określa się zastosowanie glikokortykosteroidów, czyli substancji do leczenia kontuzji, która jest zabroniona podczas zawodów sportowych (więcej TUTAJ).

Jak na takie informacje reaguje ten, który jest w centrum zainteresowania, czyli Artiom Łaguta? Rosjanin z polskim paszportem podchodzi do tej sprawy ze spokojem, ponieważ jest przekonany, że żadne przepisy nie zostały złamane.

ZOBACZ WIDEO: Emil Sajfutdinow mówi o swoim tunerze. Na czym polega jego fenomen?

- Dostałem miejscowe znieczulenie w rękę. To coś podobnego do tego, jak idzie się do dentysty i dostaje się znieczulenie. Nie mam obaw, bo wiem, że to zwykłe znieczulenie, a nie żadna "blokada" - powiedział ze spokojem Artiom Łaguta, który był gościem Magazynu PGE Ekstraligi w Eleven Sports.

Przypomnijmy, że POLADA poprosiła Betard Spartę o przesłanie dodatkowych informacji i przedstawienie okoliczności podania "blokady". Klub z Wrocławia na zrealizowanie tej prośby ma 7 dni.

Zobacz także:
Rusko uderza w Woffindena

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×