Orlen rusza z nowym projektem. Zainwestował w 16-letni talent

W Czechach trwa rebranding stacji Orlen, które dotąd działały pod marką Benzina. Aby zwiększyć wiedzę na temat marki wśród naszych południowych sąsiadów, Orlen ruszył z nowym projektem. Jego twarzą został Bartosz Zmarzlik.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Na zdjęciu od lewej: Anna Ziobron, Adam Bednar, Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu od lewej: Anna Ziobron, Adam Bednar, Bartosz Zmarzlik
Do końca 2023 roku aż 90 proc. stacji paliw działających dotąd w Czechach pod marką Benzina przejdzie rebranding i zawisną na nich szyldy Orlenu. Aby zwiększyć rozpoznawalność grupy wśród naszych południowych sąsiadów, firma z Płocka promuje się m.in. poprzez wyścigi Formuły 1 i Rajd Dakar, gdzie w barwach Orlen Teamu startuje czeski kierowca Martin Prokop.

Teraz nadszedł czas na nowy projekt. Orlen Speedway Academy został zainaugurowany w obecności Bartosza Zmarzlika, który ma być twarzą całego przedsięwzięcia. Program ma międzynarodowy charakter i na początek został do niego zaproszony zaledwie 16-letni Adam Bednar. To czeski żużlowiec, który uważany jest za ogromny talent.

"Aby jednak rozwinąć taki talent, potrzeba kilku innych aspektów, które pozwolą zawodnikowi stać się w przyszłości gwiazdą żużla. To właśnie w tym pomóc ma trzykrotny mistrz świata i najlepszy polski żużlowiec" - tłumaczy Orlen.

ZOBACZ WIDEO: Tak Platinum Motor Lublin przypieczętował zdobycie tytułu mistrza Polski

- Jestem szczęśliwy, że mogę współpracować z firmą Orlen, która od dawna działa w Polsce, a teraz rozszerzyła współpracę o teren Czech. Cieszę się, że zostałem częścią Orlen Speedway Academy. Mogę przekazać swoje doświadczenie m.in. tak obiecującemu młodemu zawodnikowi jak Adam Bednar. Będę starał się też pokazać młodemu pokoleniu, jak pięknym sportem jest żużel - powiedział Zmarzlik.

Jak ustaliły WP SportoweFakty, głównym zadaniem Orlen Speedway Academy jest zachęcanie dzieci i młodzieży do próbowania swoich sił w motorsporcie, a przede wszystkim w żużlu. O ile w Polsce nie brakuje talentów, czego najlepszym dowodem jest dwukrotny mistrz świata juniorów i członek Orlen Teamu - Mateusz Cierniak, o tyle w wielu krajach Europy występują problemy ze szkoleniem adeptów żużlowych. Ma to wpływ na sytuację w całej dyscyplinie.

- Wsparcie dzieci i młodzieży wpisuje się w strategię Orlenu. Bardzo nam miło, że Zmarzlik będzie wspierał tak utalentowanego zawodnika jak Bednar, że chce mu przekazywać swoją wiedzę i cenne doświadczenie - skomentowała Anna Ziobroń, dyrektor ds. sponsoringu i marketingu w Orlenie.

Wsparcie Bednara przez Orlen dało się zauważyć już podczas ostatniego Memoriału Lubosa Tomicka w czeskiej Pradze. Na kombinezonie 16-latka nie brakowało logotypów polskiej marki. Czech przygodę z motocyklami rozpoczął jako 5-latek. Początkowo rywalizował w motocrossie, po czym przerzucił się na żużel i pozostał mu wierny. Pomimo młodego wieku, jest już w stanie wygrywać z bardziej doświadczonymi rywalami.

fot. Michał Krupa fot. Michał Krupa
fot. Michał Krupa fot. Michał Krupa

Łukasz Kuczera, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj także:
- Zbudował hegemona za państwowe pieniądze. Wszyscy boją się drużyny z Lublina
- Kontrowersje wokół startu Taia Woffindena. Brytyjczyk zabrał głos`

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy projekt Orlen Speedway Academy zakończy się sukcesem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×