Żużel. Idzie nowe w Cellfast Wilkach Krosno. Drużyna przeszła spore przemeblowanie

Spadek z PGE Ekstraligi wpłynął na zmiany personalne w Cellfast Wilkach Krosno. W przyszłym roku na pierwszoligowych torach w watasze pojawi się czterech nowych seniorów. Jeden z nich wraca na stare śmieci.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Vaclav Milik
ZOSTAJĄ. Cellfast Wilki dość mocno przewietrzyły kadrę. W drużynie na kolejny sezon zostaną tylko Vaclav Milik oraz juniorzy Szymon Bańdur, Piotr Świercz i grupa kilku wychowanków, bez doświadczenia ligowego i większych szans na jazdę w 1. Lidze. Dla Czecha będzie to czwarty sezon spędzony na Podkarpaciu, dla Bańdura i Świercza - drugi.

PRZYCHODZĄ. Po tegorocznym sezonie nie ulegało wątpliwości, że Cellfast Wilki muszą znaleźć "strzelbę" na pozycję U-24, która odciąży pozostałych seniorów, ponieważ w tym roku zespół miał z tym ogromny problem. Wybór padł na Jonasa Seifert-Salka (transfer z PSŻ Poznań), który był w tym roku drugim najlepszym zawodnikiem U-24 na zapleczu PGE Ekstraligi.

Nową twarzą w drużynie będzie też Francuz Dimitri Berge (transfer z Landshut Devils). 27-latek od trzech sezonów notuje ciągły progres, ale problemem w jego przypadku są jeszcze wahania formy. W Cellfast Wilkach pojawią się też nowi krajowi seniorzy. Będą nimi Norbert Krakowiak (transfer z PSŻ Poznań) i wracający po dwóch latach do drużyny Patryk Wojdyło (transfer z ROW Rybnik). Obaj w tym sezonie skończyli starty na pozycjach U-24 i obaj, tak jak Berge dobrze rokują, ale jeszcze nie zawsze prezentują równą dyspozycję.

Co ważne podkreślenia - wszyscy seniorzy podpisali już prekontrakty z klubem. Juniorzy z kolei posiadają długoletnie umowy.

ZOBACZ WIDEO Pedersen: Znów czuję się podekscytowany. Poza PGE Ekstraligą też jest znakomicie 

ODCHODZĄ. Zgodnie z przewidywaniami, w PGE Ektralidze zostanie Jason Doyle, który zasili ZOOleszcz GKM Grudziądz. Angaż w najlepszej żużlowej lidze świata znajdą także Andrzej Lebiediew (Fogo Unia Leszno) i junior Krzysztof Sadurski (Enea Falubaz Zielona Góra). Z kolei Krzysztof Kasprzak przenosi do pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Mateusz Świdnicki do Texom Stali Rzeszów, a Ukrainiec Marko Lewiszyn ponownie zostanie oddany do drugoligowej Unii Tarów. Na razie nie wiadomo, gdzie trafią Denis Zieliński (zawodnik skończył wiek juniora) i Lars Skupień.

BRAKI. W zasadzie ich nie ma. Drużyna jest skompletowana i warto jedynie rozważyć zatrudnienie rezerwowych, którzy wskoczyliby do składu w przypadku ewentualnych kontuzji. Wilki ponownie mają ścigać się w U-24 Ekstralidze, więc bardzo możliwe, że pod te rozgrywki zakontraktowani zostaną zawodnicy, którzy będą traktowani jako potencjalni zmiennicy dla zawodników ścigających się w 1. Lidze.

Zobacz także:
"To byłoby samobójstwo". Bez ogródek o Rune Holcie
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy typujesz, że Cellfast Wilki w 2024 roku wygrają 1. Ligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×