Żużel. Mikkel Michelsen z kolejnym kontraktem. To będzie jego 14. sezon

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen
zdjęcie autora artykułu

Od środy trwa okienko transferowe w Polsce, tymczasem w Danii kompletowanie składów odbywa się już od kilkunastu dni. W ostatnim czasie umową w kraju Hamleta związał się m.in. Mikkel Michelsen.

Mikkel Michelsen w przyszłym sezonie stawia na stabilizację. Duńczyk nie zmienił pracodawcy w PGE Ekstralidze i na takie samo rozwiązanie zdecydował się w ojczyźnie. Mistrz Europy spędzi swój czternasty zawodowy sezon w barwach Slangerup Speedway.

- Jesteśmy zachwyceni faktem, że Mikkel zostaje z nami na kolejny rok. To dla nas bardzo ważne i wspaniałe, że miał dobry sezon i część z tych swoich wspaniałych występów, zaliczył w kevlarze naszej drużyny. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzy swoje wyniki, bo dla nas bardzo ważne są nie tylko jego wyniki, ale także to, że mamy tak wspaniałego lokalnego zawodnika - powiedział menadżer zespołu Patrick Hougaard.

Wcześniej umowami ze Slangerup Speedway związali się również William Drejer, Villads Nagel, Jonas Seifert-Salk oraz Andreas Lyager i Michael Jepsen Jensen.

Równie aktywni na rynku transferowym są działacze klubu z Vojens. SES - Soenderjylland Elite Speedway podpisało już umowy z sześcioma zawodnikami - Mikkelem Andersenem, Madsem Hansenem, Jesperem Knudsenem oraz Samem Jensenem, Andersem Thomsenem i Keynanem Rew.

Umowy w lidze duńskiej podpisali już również m.in. Rasmus Jensen, Bastian Pedersen (Holsted Tigers), Nicolai Klindt (Region Varde Elitesport), czy Frederik Jakobsen (Team Fjelsted). Angaż w SpeedwayLigaen znalazło też już dwóch Polaków - Wiktor Lampart (Holsted Tigers) oraz Kacper Woryna (Region Varde).

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"

Czytaj także: 1. 14-latek dopuszczony do rywalizacji z dorosłymi zawodnikami 2. Druga liga świata straci największe gwiazdy? "Kryzys jest głęboki"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Mikkel Michelsen będzie najlepszym zawodnikiem ligi duńskiej w 2024 roku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)