Żużel. Zmieniają koncepcję i stawiają na młodzież. Znaleźli miejsce dla dwóch Polaków

Lejonen Gislaved nie próżnuje i w tym samym czasie montuje dwie ekipy, które powalczą w rozgrywkach ligowych w sezonie 2024. W tej, która pojedzie na zapleczu Bauhaus-Ligan znalazło się dwóch Polaków.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Oskar Paluch WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Oskar Paluch
Lejonen Gislaved w przyszłym roku zamierza obrać kurs na złoty medal Drużynowych Mistrzostw Szwecji. Klub nie zapomina jednak o młodzieży, która pojedzie w zespole rezerw w Allsvenskan League.

W tym roku kadra Gislaved Speedway była bardzo szeroka, a doświadczenie takich zawodników jak np. Oliver Berntzon połączono ze szwedzką młodością. Nie zabrakło reprezentantów Polski, których w kadrze było aż pięciu.

Przynajmniej na razie cała kadra Gislaved Speedway na sezon 2024 liczy siedmiu zawodników. O jej sile stanowić będą Mathias Thoernblom oraz Casper Henriksson. - Zespół ma walczyć o play-off. Prawdopodobnie w każdym meczu spróbujemy któregoś z obcokrajowców, ale chcemy, by ten zespół był poligonem doświadczalnym - powiedział menadżer Lwów Anders Frojd, którego cytuje speedwayfans.se.

Tymi obcokrajowcami mogą być Polacy. W kadrze znaleźli się Robert Chmiel oraz Oskar Paluch. Zestawienie uzupełnia krajowa młodzież - Alfons Wiltander, Albin Sigvardsson oraz Felix Woentin.

Czytaj także:
1. Dwóch żużlowców zdyskwalifikowanych! W ich organizmie wykryto kokainę
2. Przed nimi duże zmiany i nowy etap w karierze. Wśród nich polski wicemistrz świata

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Który zawodnik osiągnie lepsze wyniki w Allsvenskan League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×