Żużel. Texom Stal Rzeszów ma nowego zawodnika. To były mistrz Polski

Miniony sezon był dla Mateusza Świdnickiego debiutem w gronie seniorów. Zawodnik brutalnie odczuł na swojej skórze starty w nowej kategorii wiekowej i w przyszłym roku będzie szukał sposobu na odbudowanie formy.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mateusz Świdnicki w rozmowie z Dariuszem Łapą WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki w rozmowie z Dariuszem Łapą
Mateusz Świdnicki do Cellfast Wilków Krosno przechodził z dużymi nadziejami, będąc świeżo upieczonym Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski. Wierzył, że będzie ważnym ogniwem w kategorii U24.

Tymczasem w 13 spotkaniach otrzymał od sztabu szkoleniowego szansę w zaledwie 27 wyścigach, w których zdobył 14 punktów i 2 bonusy. Zaledwie raz udało mu się minąć linię mety na pierwszej pozycji.

Krośnianie po spadku do 1. Ligi Żużlowej nie byli zainteresowani dalszą współpracą. Świdnicki musiał szukać wobec tego nowego pracodawcy i wylądował niedaleko, bo w Texom Stali Rzeszów.

Częstochowianin może mieć okazję do startów w dwóch ligach. W Texom Stali powalczy o skład z Duńczykiem Jesperem Knudsenem i Anże Grmkiem, ale szansą dla niego może być zespół rezerw, który rzeszowianie planują wystawić w Krakowie. Tam mógłby być czołową postacią, a może i nawet liderem.

Czytaj także:
1. Niespodziewana decyzja. Świeżo upieczony mistrz Polski kończy karierę
2. Mads Hansen mówi o transferze do Włókniarza. Duńczyk miał jasno sprecyzowany plan

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Mateusz Świdnicki dobrze wybrał wiążąc się z Texom Stalą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×