Żużel. Nowy nabytek ROW-u odsłania kulisy transferu. Te słowa spodobają się kibicom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Norick Bloedorn
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Norick Bloedorn
zdjęcie autora artykułu

Norick Bloedorn jest jednym z nowych zawodników w kadrze Innpro ROW-u Rybnik. Młody reprezentant Niemiec wiele sobie obiecuje po transferze na Górny Śląsk. - Poziom ligi sprzyja mojemu rozwojowi - mówi w rozmowie z klubowymi mediami.

Kiedy działacze Trans MF Landshut Devils podjęli trudną decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi, jasne stało się, że części zawodników nie uda im się zatrzymać.

Wśród tych, którzy zmienili otoczenie, znalazł się Norick Bloedorn. Reprezentant Niemiec zdecydował się na angaż w zespole Innpro ROW Rybnik i jak sam ukrywa, kierował się jednym.

- Od początku było dla mnie jasne, że chcę ponownie pojechać w 1. Lidze. Poziom tej ligi na pewno jest bardzo dobry i sprzyja mojemu rozwojowi. Zawsze darzyłem ROW pewną sympatią. Ostatecznie zdecydowało przeczucie, że to będzie dobry wybór. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji - przyznał żużlowiec w rozmowie z klubowymi mediami.

W ekipie z Bawarii Bloedorn rywalizował jako młodzieżowiec. Jazda dla innego klubu będzie oznaczała konieczność przeskoczenia z pozycji juniorskiej do podstawowej piątki. - Oczywiście, że na pozycji U24 będzie trochę trudniej, ale chcę też dalej się rozwijać. Myślę więc, że mogę poprawić swoją średnią - skomentował.

ZOBACZ WIDEO: Problemy z formą Macieja Janowskiego. Żużlowiec zdołał je zdiagnozować

Do rozpoczęcia sezonu ligowego jeszcze pięć miesięcy. Tymczasem 19-latka zapytano, co zrobiłby, gdyby to rybnicka drużyna triumfowała w Speedway 2. Ekstralidze i zyskała przepustkę do PGE Ekstraligi.

- Musimy poczekać i zobaczyć, jak sprawy się rozwiną. Oczywiście w pewnym momencie moim celem jest rywalizacja w PGE Ekstralidze, więc wszystko jest otwarte. Teraz poczekam i zobaczę, jak potoczy się następny sezon, jak będę sobie radził, a następnie podejmę decyzje dotyczące tego, gdzie i jak powinna wyglądać moja przyszłość - przyznał.

Czytaj także: - Mimo wielu zapytań wybrał ofertę Skrzydlewskiego. Mówi wprost, co o nim myśli! - Prezes nie ukrywa, że jest jego ulubieńcem. Czołowy junior świata chce wygrać z nimi ligę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Norick Bloedorn będzie w TOP 3 najskuteczniejszych zawodników u24 w 1. Lidze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)