Żużel. Jest najlepszą zawodniczką na świecie. O tym marzy młoda reprezentantka Stali Gorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Stal Gorzów / Na zdjęciu: Celina Liebmann i Waldemar Sadowski
Facebook / Stal Gorzów / Na zdjęciu: Celina Liebmann i Waldemar Sadowski
zdjęcie autora artykułu

Celina Liebmann w przyszłym sezonie nadal będzie występować w U24 Ekstralidze. Młoda Niemka chciałaby znaleźć również klub w Wielkiej Brytanii, choć zdaje sobie sprawę z tego, że będzie to trudne zadanie.

Celina Liebmann w tym sezonie na brak startów nie narzekała. Na przełomie roku posmakowała ścigania w blasku australijskiego słońca, dostała szansę debiutu w U-24 Ekstralidze, a także pojawiła się w Wielkiej Brytanii, by wziąć udział m.in. w żeńskich mistrzostwach kraju.

Zawodniczka nie ukrywa, że znalezienie klubu na Wyspach Brytyjskich jest jej marzeniem, o czym opowiedziała w rozmowie ze "Speedway Star".

- Było zapytanie z jednego angielskiego klubu, ale na razie bez konkretów. Nic nie zostało podpisane, więc byłabym bardzo zadowolona, gdybym otrzymała jakieś oferty - dodała.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

22-latce trudno będzie jednak znaleźć pracodawcę w Wielkiej Brytanii. W grę wchodzi obecnie wyłącznie pierwszoligowy szczebel, którym jest SGB Championship, ale wcześniej trzeba spełnić wiele formalności, jak chociażby otrzymanie pozwolenia i wizy. To właśnie papierkowe sprawy przeszkodziły Liebmann w występie w testimonionalu Stuarta Robsona, który rozegrano we wrześniu.

- Jazda w Wielkiej Brytanii była dla mnie fantastycznym przeżyciem. Wiem, że znalezienie klubu będzie trudne, bo nie znam tam wielu osób, nie mam mechanika, ani też całego potrzebnego sprzętu, który znajdowałby się na Wyspach. Jednak mam nadzieję, że kiedy uda mi się coś znaleźć, to znajdą się osoby, które mi pomogą - dodała Liebmann, która w Edynburgu i Workington korzystała ze sprzętu Noricka Bloedorna.

W brytyjskich mistrzostwach kobiet główną rywalką Liebmann była Katie Gordon. I choć na torze to między sobą rozstrzygały kwestię złotego medalu, tak poza nim stworzyli bardzo zgrany duet. - W tym roku otrzymałam dużo pomocy od rodziny Gordonów, zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie, jak i o korzystanie z motocykli Katie podczas ostatniej rundy British Open Championship. Ponadto mechanik Katie pomagał mi przez całe tamto popołudnie - przyznała.

Miniony sezon zakończył się dla Liebmann pechowo, bo podczas zawodów w Krsko zaliczyła nie ze swojej winy groźny upadek i doznała kontuzji miednicy oraz kręgów lędźwiowych.

Czytaj także: 1. Będzie wielki powrót Stadionu Śląskiego? 2. Ufał ludziom, którzy go leczyli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zobaczyłbyś/zobaczyłabyś Liebmann w rozgrywkach ligi brytyjskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (8)
avatar
Oskard
2.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest Czytaj całość
avatar
Mega beka z gorzowiaczkow
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Lo matko…. BUAHAHAHAHAHAHAHAAAA  
avatar
Mega beka z gorzowiaczkow
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
…i jeszcze gorzowiaczek bez siusiaka pierwszy komentuje buahahahahahahahaaaaaaa  
avatar
Mega beka z gorzowiaczkow
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Mega beka trwa, pękam że śmiechu ;)))))  
avatar
Mega beka z gorzowiaczkow
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Idealnie pasuje do gorzowiaczkow, maja płaczka i babe buahahahahaaaa