Żużel. Nie żyje były prezes Włókniarza Częstochowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marek Soczyk / Na zdjęciu: Roman Makowski
Materiały prasowe / Marek Soczyk / Na zdjęciu: Roman Makowski
zdjęcie autora artykułu

Smutną wiadomość przekazał Włókniarz Częstochowa. W wieku 66 lat zmarł Roman Makowski, który był wieloletnim działaczem tego klubu, a w latach 1995-1998 pełnił funkcję prezesa.

O śmierci Romana Makowskiego poinformował Tauron Włókniarz Częstochowa za pośrednictwem swojej strony internetowej. Makowski to jeden z najbardziej zasłużonych działaczy w historii tego klubu.

"Z przykrością informujemy, iż w wieku 66 lat na zawsze z tego świata odszedł Roman Makowski. Był wieloletnim działaczem Włókniarza Częstochowa, a dodatkowo w latach 1995-1998 jego prezesem. Na czele zarządu naszego klubu stał w momencie, kiedy Biało-Zieloni sięgnęli po pamiętny tytuł Drużynowych Mistrzów Polski w 1996 roku na torze w Toruniu. Niech spoczywa w Pokoju" - przekazano.

Makowski urodził się 18 sierpnia 1957 roku. Od młodych lat pasjonował się żużlem, uczęszczając na zawody Włókniarza przy ulicy Olsztyńskiej, a później również kibicując na wyjazdach.

Za jego kadencji Włókniarz prowadzony przez Marka Cieślaka zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Z kolei w 1997 roku częstochowski zespół spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. Po kolejnym sezonie spędzonym w II lidze Makowski zrezygnował z zajmowanej posady. Na stanowisku prezesa zastąpił go Marian Maślanka.

Czytaj także: Budując własny stadion kupił monopol na speedway Ten pomysł może załamać kluby PGE Ekstraligi. Utrzymanie jeszcze trudniejsze?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)