Żużel. Burmistrz spotkał się z wiceprezesem Kolejarza. Padła ważna deklaracja

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Franciszek Majewski w barwach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Franciszek Majewski w barwach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz
zdjęcie autora artykułu

Niedawno informowaliśmy o trzymiesięcznym areszcie dla prezesa Kolejarza, Sławomira K. Po takim zdarzeniu przyszłość klubu stanęła pod dużym znakiem zapytania. W piątek doszło do spotkania burmistrza z wiceprezesem, a wiadomości są optymistyczne.

W tym artykule dowiesz się o:

Przypomnijmy, że biznesmenowi postawiono zarzut z art. 258 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli oskarżono go o udział w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności (Więcej TUTAJ).

To była zła informacja dla wszystkich fanów rawickiego żużla w kontekście przyszłości klubu, którego losy i tak już były niepewne. Już wcześniej prezes Metalika Recycling Kolejarza przyznawał, że jego drużyna być może nie wystartuje w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024.

W Rawiczu jednak nikt nie ma zamiaru odpuszczać. Według naszych informacji klub jeszcze niedawno był w trakcie uzupełniania wszystkich dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji. Wszyscy zawodnicy za to mieli być spłaceni. Uzyskanie licencji jednak nie będzie takie łatwe, gdyż władze polskiego żużla już zapowiedziały, że żaden ośrodek nie może liczyć na taryfę ulgową.

W czwartek burmistrz miasta powiedział nam o zaplanowanym spotkaniu z przedstawicielami Kolejarza. - Jeśli nic się nie zmieni, to na piątek mam zapowiedziane spotkanie z wiceprezesem klubu i zobaczymy, czy ono coś wniesie. Być może zostaną przedstawione jakieś propozycje dalszego funkcjonowania Kolejarza - przyznał Grzegorz Kubik.

Ostatecznie do takiego spotkania doszło, a Radosław Prawucki zdradził burmistrzowi, że Kolejarz złożył dokumenty licencyjne, potrzebne do wystartowania w lidze. - Uzupełniony ma być jeszcze bilans, a przedstawiciele klubu mają rozmawiać na temat wsparcia finansowego. Na kolejne spotkanie, które być może da nam więcej informacji dotyczących przyszłości rawickiego żużla umówiliśmy się w przyszłym tygodniu - przekazał Kubik w rozmowie z elka.pl.

ZOBACZ WIDEO: Nowy system rozgrywek. Czy w PGE Ekstralidze pojawią się etatowi rezerwowi?

Czytaj także: Żużel. Filar GKM-u zabrał głos w sprawie składu. Tak skomentował ruchy transferowe Żużel. To była konieczna zmiana. "Mamy zbiór naczyń połączonych"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
sympatyk żu-żla
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
deklaracje deklaracjami .Dobrze było by aby klub jechał  
avatar
Atomic
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Słabo to wygląda i będzie naprawdę ciężko aby wystartowali. Mega trudna sprawa poskładać do kupy klub w ostatniej chwili od zera prawie... Powodzenia Niedźwiedzie  
avatar
Mega beka z gorzowiaczkow
3.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@sympatyk zu-zła: Nic prostszego, wystarczy że zostaniesz sponsorem klubu i pojadą.  
avatar
sympatyk żu-żla
3.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
JESTEM ZA ABY KLUB WYSTARTOWAŁ Dobrze było by aby Wanda oraz Śląsk wystartował .