Żużel. Podpisali kolejne dwa kontrakty. To zawodnicy znani z polskich lig

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Luke Becker
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Luke Becker
zdjęcie autora artykułu

Luke Becker oraz Ryan Douglas zostali nowymi zawodnikami Leicester Lions. Obaj w tym sezonie będą startowali na torach Speedway 2. Ekstraligi, lecz dla dwóch różnych klubów. W Premiership założą jednak ten sam kevlar i to nie pierwszy raz.

Obaj w sezonie 2023 bronili barw Wolverhampton Wolves, jednak ich były już klub w nadchodzącym roku nie wystartuje na brytyjskich torach. Z tego powodu zawodnicy musieli sobie poszukać nowych zespołów.

Co ciekawe Luke Becker oraz Ryan Douglas nie są pierwszymi żużlowcami, który przeszli do Leicester Lions z ekipy pięciokrotnego mistrza Wielkiej Brytanii. Wcześniej na taki sam ruch zdecydował się Sam Masters.

Amerykanin przez całą swoją karierę na Wyspach reprezentował Wolverhampton Wolves. Teraz jednak został zmuszony do zmiany otoczenia. Menadżer Leicester przyznał, że zarówno jemu, jak i właścicielowi klubu, który prywatnie ma dobre kontakty z Gregiem Hancockiem, a więc opiekunem 24-latka, zależało na pozyskaniu tego zawodnika.

ZOBACZ WIDEO: Czy brak Zbigniewa Fiałkowskiego w GKSŻ to kara? Piotr Szymański wyjaśnia

- To, co stało się z Wolves, to oczywiście porażka. Jednakże, kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się kolejne. Jestem podekscytowany dołączeniem do tego zespołu. Przez wiele lat startowałem w Wolverhampton, które ma dużą przewagę własnego toru. Myślę, że owal w Leicester jest do niego najbardziej zbliżony - powiedział z kolei Becker w rozmowie z portalem leicesterspeedway.com.

Jeśli chodzi o Australijczyka, to Stewart Dickson jest świadomy, że wcześniej nie do końca podobał mu się domowy tor w Leicester, lecz po wielu pracach na nim, zmieniło się to. Dlatego, jeżeli Douglasowi uda się dobrze prezentować na domowym torze, a do tego utrzyma formę wyjazdową z sezonu 2023, to piąta ekipa Premiership z 2023 roku będzie na wygranej pozycji.

Zdaniem menadżera zespołu, Leicester Lions posiada bardzo dobry skład, z którego jest zadowolony. Przypomnijmy, że w kadrze, oprócz wcześniej wspomnianych Beckera, Douglasa oraz Mastersa, są jeszcze Max Fricke, Richard Lawson, Drew Kemp i Joe Thompson.

Czytaj także: Żużel. Szczere wyznanie Brzozowskiego. "Pomyślałem sobie, że to koniec" Żużel. Nikt nie złożył mu propozycji. Klub znalazł wysyłając maila

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Leicester Lions awansuje do finału Premiership w sezonie 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)