Żużel. Słaby początek sezonu zawodnika GKM-u. Powodem... szkoła

Kacper Łobodziński w 2023 roku nie tylko występował na torach żużlowych, ale musiał również ukończyć naukę, przez co nie osiągał dobrych wyników. - Jednakże, gdy się to skończyło, mieliśmy dużo pracy w teamie i przyszedł lepszy okres - przyznał.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Kacper Łobodziński WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Kacper Łobodziński
19-latek przez pierwsze sześć meczów ZOOleszcz GKM-u Grudziądz wywalczył zaledwie dwa punkty oraz bonus. W drugiej części sezonu było to już 21 "oczek" i pięć bonusów. W sumie przełożyło się to średnią jednego punktu na bieg.

Najlepszym meczem w jego wykonaniu był ten przeciwko For Nature Solutions KS Apatora Toruń na własnym torze. Wówczas Kacper Łobodziński w trzech startach wywalczył siedem "oczek".

- Początek nie był najlepszy, na co złożyło się wiele rzeczy. Musiałem dokończyć szkołę i na tym bardzo mi zależało, więc głowa też nie współpracowała. Jednakże, gdy się to skończyło, mieliśmy dużo pracy w teamie i przyszedł lepszy okres. Myślę, że kluczem do sukcesu były czysta głowa - powiedział zawodnik w rozmowie z GKM tv.

ZOBACZ WIDEO: Ekspert nie ma wątpliwości. Ten klub spadnie z PGE Ekstraligi

Do tej pory urodzony w 2004 roku żużlowiec tworzył parę z Kacprem Pludrą i był w duecie tym młodszym. Ten jednak od sezonu 2024 będzie już seniorem, a rolę najstarszego w kadrze młodzieżowej przejmie Łobodziński. Oprócz niego znajdują się w niej jeszcze Kevin Małkiewicz, Seweryn Orgacki, Konrad Pawłowski, Jan Przanowski, Kacper Warduliński oraz Oliwier Kazimierski.

- Na pewno będziemy starali się utrzymać poziom z sezonu 203, ale też być może go podnieść. Wcześniej to Kacper był ode mnie bardziej doświadczony i służył mi pomocą. Teraz ja będę mógł doradzać młodszym kolegom - przyznał 19-latek.

Do tej pory głównym opiekunem GKM-u był Janusz Ślączka. Po tegorocznych rozgrywkach się to zmieniło, a jego rolę przejął dotychczasowy szkoleniowiec młodzieżowców - Robert Kościecha. Jak zdradził junior zespołu, pierwsze zmiany są już widoczne.

- Trener Robert wprowadzał i wprowadzi jeszcze kilka ciekawych rzeczy. Na pewno cała drużyna będzie dobrze zintegrowana. Mamy w planach wyjazd, a co będzie, to się okaże w sezonie - podsumował Kacper Łobodziński.

Czytaj także:
Żużel. 2. Liga w liczbach. Rekordowa liczba remisów. Wynik Polisa najlepszy od lat
Żużel. Najlepsze mecze w PGE Ekstralidze. Pierwsza kolejka rozgrzała kibiców

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Kacper Łobodziński w przyszłym sezonie osiągnie w PGE Ekstralidze średnią minimum 1,3?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×