Żużel. Kolejny kontrakt we Włókniarzu Częstochowa

Działacze Tauron Włókniarza Częstochowa kontynuują proces budowy zespołu na rywalizację w Ekstralidze U-24. Kontrakt z drużyną przedłużył Anton Karlsson.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Anton Karlsson (w kasku żółtym) i Maksym Drabik (czerwony) WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Anton Karlsson (w kasku żółtym) i Maksym Drabik (czerwony)
Dla szwedzkiego żużlowca będzie to trzeci sezon startów w Ekstralidze U-24. Anton Karlsson od początku rywalizacji w tych rozgrywkach reprezentuje barwy Tauron U24 Włókniarz Częstochowa. I nie inaczej będzie w sezonie 2024.

"Kolejny zawodnik z kadry U24 Włókniarza Częstochowa zdecydował się na kontynuowanej swojej kariery w naszej drużynie. Mowa o Antonie Karlssonie, dla którego będzie to już trzeci rok startów w Biało-Zielonych barwach" - przekazał Włókniarz za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Karlsson ma za sobą także debiut w pierwszym zespole Włókniarza. Pojechał w zeszłorocznym domowym meczu przeciwko Platinum Motorowi Lublin. Wtedy zastąpił w składzie kontuzjowanego Kacpra Worynę. W dwóch biegach zdobył punkt z bonusem, a Włókniarz przegrał 41:49.

Szwed jest ósmym obcokrajowcem, którego będzie miał do swojej dyspozycji Sebastian Ułamek. Ważne umowy z klubem posiadali Sam Hagon, Jordan Jenkins, Andrij Rozaluk oraz Espen Sola. Wcześniej kontrakty podpisali również Theo Bergqvist, Mitchell Cluff i Steven Goret.

Czytaj także:
Wiemy, ile kosztuje utrzymanie w elicie. Taki budżet niedawno wystarczył na walkę o złoto
Sześciu kandydatów do spadku z PGE Ekstraligi. "Decydują przypadki"

ZOBACZ WIDEO: PGE Ekstraliga planuje ważną zmianę w regulaminie. Najlepsze kluby będą miały kłopoty?


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×