Żużel. Czas na IV rundę IM Australii. Obrona tytułu ucieka Jackowi Holderowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jack Holder
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jack Holder
zdjęcie autora artykułu

Jack Holder nie zachwyca w trwających właśnie Indywidualnych Mistrzostwach Australii. Ubiegłoroczny triumfator na dwa turnieje przed końcem cyklu traci do liderującego Maxa Fricke'a osiem punktów. W czwartek runda na torze w Mildurze.

W ubiegłym roku do zdobycia pierwszego w karierze tytułu najlepszego żużlowca Australii "wystarczyła" mu wygrana w jednej na cztery rundy i to ostatniej. Teraz Jack Holder znów nie notuje turniejowych zwycięstw, ale różnica polega na tym, że też nie awansuje do finałów. W czwartek w Banyo i we wtorek w Albury-Wodonga odpadał w półfinale, w niedzielę Kurri Kurri nawet nie miał okazji przekonać się, czy przebrnie ten bieg, bo zawody przerwano już po fazie zasadniczej.

Holder nie zachwyca i gubi punkty, co przy równiejszej i skuteczniejszej jeździe aż trzech rywali oznacza, że zajmuje teraz miejsce poza podium. Do prowadzącego Maxa Fricke'a traci aż osiem "oczek", dlatego zbliżająca się rywalizacja w Mildurze jawi się najpewniej jako ostatnia szansa do włączenia się do batalii o obronę mistrzostwa.

Między nimi znajdują się natomiast dobrze dysponowani Rohan Tungate oraz Jaimon Lidsey. Ten drugi wyglądał w Albury-Wodonga na najmocniejszego, lecz zawalił półfinał i choć odrobił dwa punkty do Tungate'a, to stracił trzy kolejne do Fricke'a. Na 24-latka trzeba jednak bardzo uważać, bo teraz czeka go jazda na doskonale znanym mu obiekcie w rodzinnej Mildurze.   ZOBACZ WIDEO: Jason Doyle: Mój styl jazdy jest odpowiedni na grudziądzki tor

Olympic Park Speedway powraca do kalendarza IM Australii po czterech latach, lecz nie bez kłopotów. Przed kilkoma dniami miasto nawiedziła ulewa, która zalała tor. Organizatorzy musieli więc wypompować wodę i to się udało. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, ściganie odbędzie się bez zakłóceń. Problemy z podtopieniami nie są nowością w Mildurze. W grudniu 2022 i styczniu 2023 roku informowaliśmy o sytuacji, jaka panowała w tym mieście.

Zresztą w lutym i grudniu ubiegłego roku odbyły się tam turnieje (m.in. ten o Trofeum Jasona Lyonsa), co pokazuje, że miejsce to - nawet pomimo niesprzyjającego niekiedy losu - cały czas oddycha speedwayem. To właśnie Mildurę w stanie Wiktoria uznaje się za wyjątkowe miejsce dla australijskiego żużla, z której w świat wyruszył nie tylko wspomniany Lidsey. Najbardziej kojarzony z tym miejscem jest rzecz jasna Leigh Adams, były wybitny zawodnik, medalista mistrzostw świata i dziesięciokrotny czempion kraju seniorów.

Uczestnicy turnieju w Mildurze:

Fraser Bowes Ben Cook Zach Cook Ryan Douglas Max Fricke Chris Holder Jack Holder Brady Kurtz Jaimon Lidsey Sam Masters James Pearson Josh Pickering Keynan Rew Rohan Tungate Michael West Justin Sedgmen ("dzika karta")

Termin zawodów: czwartek 11 stycznia Początek: godz. 9:30 (czasu polskiego)

Klasyfikacja Indywidualnych Mistrzostw Australii 2024 po 3 z 5 rund:

M. Zawodnik Banyo Kurri Kurri Albury Mildura Gillman Suma
1.Max Fricke15121643
2.Rohan Tungate16141141
3.Jaimon Lidsey1581336
4.Jack Holder10121335
5.Ryan Douglas881329
6.Josh Pickering127827
7.Chris Holder108927
8.Ben Cook681024
9.Sam Masters78924
10.Brady Kurtz88824
11.Zach Cook49619
12.James Pearson74415
13.Keynan Rew52613
14.Michael West1416
15.Tate Zischke5--5
16.Fraser Bowes1304
17.Jye Etheridge-4-4
18.Jack Morrison--33

CZYTAJ WIĘCEJ: Ponad 3,5 godzinna rywalizacja w Australii przerwana. Tungate ze zwycięstwem Wyrównany początek IM Australii. Fricke wygrał w Banyo, Tungate pierwszym liderem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jaimon Lidsey wygra czwartkowy turniej IM Australii w Mildurze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)