Żużel. Maciej Janowski wyjechał na tor. Obrał zagraniczny kierunek

Maciej Janowski jest kolejnym zawodnikiem ze światowej czołówki, któremu było dane wyjechać po raz pierwszy w tym roku na tor. Polak na inauguracyjne jazdy udał się do Chorwacji.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maciej Janowski
Dobre warunki atmosferyczne i brak oznak powrotu zimy powodują, że zawodnicy rwą się do jazdy. Szymon Woźniak zaliczył już pierwsze jazdy w Stanach Zjednoczonych, Tai Woffinden czy bracia Chris i Jack Holderowie jeździli w ojczyźnie, a w Argentynie ścigali się reprezentanci Polski - Paweł Miesiąc oraz Patryk Wojdyło.

Głód żużla dał się również we znaki Maciejowi Janowskiemu. Jakiś czas temu zawodnik Betard Sparty Wrocław skorzystał z ujemnych temperatur i wyjechał na lodową taflę. Teraz pojawił się na żużlowym owalu.

Żeby tak się stało, to musiał najpierw pokonać prawie 800 kilometrów, bowiem z Wrocławia udał się do Donjiego Kraljeveca. Kibicom żużla lokalizacja ta jest bardziej znana jako Gorican.

"Czekałem na to sześć miesięcy" - napisał Janowski w mediach społecznościowych, dodając wideo z parku maszyn obiektu należącego rodziny Pavlic.

W kolejnej relacji mogliśmy zobaczyć jacy "ziomale" odwiedzili Janowskiego na stadionie. Były to dwa psy, które nie ukrywały radości z pieszczot z zawodnikiem. Kilka chwil później była już tylko jazda w lewo. "Dobrze było wrócić" - dodał wrocławianin.

Przypomnijmy, że 27 kwietnia na chorwackim stadionie odbędzie się inauguracja cyklu FIM Speedway Grand Prix. Wcześniej bramy tego obiektu zostaną otwarte dla zainteresowanych treningami. Co roku Chorwacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem przed ligową inauguracją.
instagram.com/1magic1 instagram.com/1magic1
instagram.com/1magic1 instagram.com/1magic1
Czytaj także: 1. Wzbudził zainteresowanie klubów PGE Ekstraligi 2. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno mówi wprost
ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Dowhan, Krawczyk, Baron i Jaźwiecki


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Maciej Janowski wróci do cyklu Grand Prix na sezon 2025?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×