Żużel. W piątek Gala Lodowa w Częstochowie. Znamy uczestników imprezy

W piątkowy wieczór na obiekcie przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie odbędzie się Gala Lodowa o Puchar Prezydenta miasta. Poznaliśmy obsadę tych zawodów, w których udział weźmie 9 zawodników.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Wojciech Lisiecki podczas Gali Lodowej WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Wojciech Lisiecki podczas Gali Lodowej
Dziewięciu zawodników weźmie udział w zawodach, które będą składały się z dwunastu wyścigów rundy zasadniczej, a także barażu i finału. W każdym biegu na starcie pojawi się trzech uczestników.

Gospodarze do boju posyłają swojego wychowanka i zarazem aktualnego reprezentanta - Szymona Ludwiczaka. I będzie to jeden z dwóch zawodników, którzy wciąż posiadają licencje. Drugim takim jeźdźcem jest Richard Geyer.

Pozostali - ścigają się w zawodach amatorskich lub też przebywają już na sportowej emeryturze.

Klub poinformował, że dodatkową atrakcją będą biegi pokazowe z udziałem mini żużlowców, młodych zawodników z Niemiec, przedstawicieli Włókniarza na motocyklach PitBike. Na lód wyjedzie również Sebastian Ułamek.

Początek zawodów o godzinie 19. Wstęp na Galę Lodową będzie możliwy po zakupieniu cegiełki w cenie 20 złotych. Warto nadmienić, iż cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na funkcjonowanie szkółki żużlowej Włókniarza Częstochowa. Za darmo zmagania obejrzą z kolei dzieci do lat 6 (osoby urodzone w 2018 roku i później).

Lista startowa:
1. Szymon Ludwiczak
2. Romuald Lisiecki
3. Richard Geyer
4. Mateusz Kowalczyk
5. Marcel Kajzer
6. Dawid Wiwatowski
7. Marcin Sekula
8. Ronny Weis
9. Wojciech Lisiecki

Czytaj także:
1. Wzbudził zainteresowanie klubów PGE Ekstraligi
2. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno mówi wprost

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Dowhan, Krawczyk, Baron i Jaźwiecki


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Wojciech Lisiecki wygra w Częstochowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×