Żużel. Niespodziewanie znalazł miejsce w PGE Ekstralidze. "Myśli są różne"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Michał Curzytek
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Michał Curzytek
zdjęcie autora artykułu

Michał Curzytek jest jednym z zawodników, którzy zostali w składzie Enea Falubazu Zielona Góra po awansie do PGE Ekstraligi. Cel 22-latka jest jednak inny, niż ściganie w najlepszej lidze świata.

Dla Michała Curzytka miniony sezon był ostatnim w gronie młodzieżowców. Rzeszowianin mógł być zadowolony ze swoich rezultatów na zapleczu PGE Ekstraligi. W 75 wyścigach wywalczył 101 punktów i 19 bonusów, co przełożyło się na średnią biegową 1,600.

Mimo wszystko nie wzbudzał dużego zainteresowania na rynku transferowym. Ostatecznie szansę dostał od Enea Falubazu Zielona Góra, którego sztab szkoleniowy sprawdzi go w warunkach U24 Ekstraligi. Swojej słabości do 22-latka nie ukrywał nawet Piotr Protasiewicz, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Z jakimi nadziejami przystępuje do tego sezonu Curzytek? - Myślę, że z dużym spokojem. Po prostu rozpocznie się ściganie i zobaczymy, co dalej będzie. Myśli są różne, ale to trzeba odstawić na bok. Muszę się skupić na tym, co do mnie należy i zobaczymy - powiedział w rozmowie z portalem wzielonej.pl.

Curzytek będzie też dobrą alternatywą dla Enea Falubazu w kontekście opcji rezerwowej. Mieści się on zarówno pod przepis, który zezwala na posiadanie zawodnika do 24. roku życia pod numerami 8 oraz 16, a także będzie dostępny w razie problemów zdrowotnych, czy to Jana Kvecha, czy pozostałych jeźdźców.

Jak będzie wyglądał park maszyn rzeszowianina? - Zostawiłem trochę sprzętu. Fajnie to zagrało w ubiegłym roku i oby w tym sezonie było lepiej - dodał.

Czytaj także: 1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy" 2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Michał Curzytek pojawi się w PGE Ekstralidze w sezonie 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
GABOR
2.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tak, za długo chłopak siedział w Sparcie i to może nie jeden rok. Jak by nie patrzeć, jazda w Falubazie i w poprzednim sezonie i w nadchodzącym, to dla niego szansa. Użyję trochę wyświechtanego Czytaj całość
avatar
ADASOS
2.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Michale, Idź do klubu gdzie będziesz regularnie jeździł. Czytaj całość
avatar
Nick Login
2.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
O rok za długo był we Wrocławiu. Ma miłą dla oka sylwetkę na motocyklu i sporą odwagę. Ma szansę zaistnieć w dorosłym żużlu.