Żużel. Oficjalnie. Wiadomo, kto w kolejnych latach pokaże PGE Ekstraligę!

Canal+ wygrał konkurs ofert na nabycie praw telewizyjnych do PGE Ekstraligi na lata 2026 - 2028. Tym samym rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać nadal w kanałach sportowych nadawcy.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Bartosz Zmarzlik przed Mateuszem Cierniakiem, Robertem Lambertem i Wiktorem Lampartem WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik przed Mateuszem Cierniakiem, Robertem Lambertem i Wiktorem Lampartem
Tę informację w poniedziałek potwierdziła Ekstraliga Żużlowa. WP SportoweFakty jeszcze w styczniu informowały, że w konkursie na prawa telewizyjne nie będzie niespodzianki i najlepsza żużlowa liga świata zostanie w Canal+.

Przypomnijmy, że w latach 2024 i 2025 mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać na antenach sportowych Canal+ i w serwisie Canal+ online oraz w Eleven Sports - który jest sublicencjobiorcą praw telewizyjnych.

Padł kolejny rekord. Wiemy, ile Canal+ zapłacił za PGE Ekstraligę! -->>

Tym samym w każdej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi dwa mecze piątkowe będą transmitowane w Eleven Sports, a dwa niedzielne na antenach sportowych Canal+ i serwisu Canal+ online. Godziny meczów wraz z kanałami emisyjnymi będą podawane w osobnych komunikatach PGE Ekstraligi.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Dowhan, Krawczyk, Baron i Jaźwiecki

Sezon 2024 rusza w piątek (12 kwietnia) i niedzielę (14 kwietnia). Gospodarzami pierwszych meczów PGE Ekstraligi będą drużyny z Leszna, Wrocławia, Gorzowa i Grudziądza. 12 kwietnia (piątek) rozegrane zostaną dwa mecze: Fogo Unii Leszno z Tauron Włókniarzem Częstochowa oraz Betard Sparty Wrocław z Enea Falubazem Zielona Góra. Z kolei 14 kwietnia (niedziela) odbędą się mecze ebut.pl Stali Gorzów z KS Apatorem Toruń oraz ZOOleszcz GKM Grudziądz z Orlen Oil Motorem Lublin.

W sezonie 2024 obowiązuje po raz ostatni system ligowy, w którym w PGE Ekstralidze rozgrywanych będzie 70 meczów w systemie "każdy z każdym" w sezonie zasadniczym oraz runda play-off z udziałem 6 najlepszych drużyn po rozegraniu sezonu zasadniczego. Od sezonu 2025 w PGE Ekstralidze będzie miała miejsce reforma systemu rozgrywek, odbędzie się łącznie 70 meczów: 56 meczów w systemie "każdy z każdym" - mecz i rewanż w rundzie zasadniczej oraz wprowadzone zostanie nowe rozwiązanie dotyczące rund play - off i play - down (po części zasadniczej rozgrywki zostaną podzielone na grupy 1-4 i 5-8) z dodatkowymi 14 meczami.

Zobacz także: 
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Nowe wyzwania Woźniaka. W takich barwach pojedzie w Grand Prix

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×