Żużel. Prowadzi klub blisko 20 lat. Teraz przyjdzie czas na nowe rozdanie? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Witold Skrzydlewski
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Witold Skrzydlewski

Jak zmiany w polskim żużlu ocenia Witold Skrzydlewski? Czy Władysław Komarnicki jest zadowolony z odchodzenia spółek Skarbu Państwa z polskich klubów? Jakie cele ma Kacper Pludra? Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Już w czwartek kolejny Magazyn PGE Ekstraligi, w którym poruszone zostaną różne kwestie, o których w ostatnim czasie sporo mówiło się w przestrzeni publicznej.

Witold Skrzydlewski

Jeden z działaczy z najdłuższym stażem będzie gościem programu, który standardowo poprowadzi Mateusz Puka. Przypomnijmy, że Orzeł Łódź powstał z inicjatywy rodziny Skrzydlewskich po tym, jak w 2005 roku przestał istnieć TŻ Łódź. To oznacza, że Witold Skrzydlewski zarządza klubem już ponad 18 lat.

Tematem głównym będą zbliżające się ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha, które odbędą się 5 kwietnia na łódzkiej Moto Arenie. Czy impreza ta będzie nowym otwarciem dla klubu? Wiele wskazuje, że na trybunach zasiądzie komplet publiczności. Bilety już od pierwszego dnia sprzedaży rozchodziły się bardzo szybko. W jaki sposób udało się to Orłowi osiągnąć?

ZOBACZ WIDEO: Wywiesili transparent dotyczący Tomasza Dryły. Pojawiły się konsekwencje?

W polskim żużlu działo i dzieje się jednak zdecydowanie więcej. Przed sezonem 2024 drugi poziom rozgrywkowy został przejęty przez Speedway Ekstraligę. Nowy zarządca ligi od razu wprowadził sporo zmian, a to tylko jeden z etapów trwającej ewolucji. Pojawiły się m.in. nowy kontrakt telewizyjny oraz sponsorski. Czy Witold Skrzydlewski jest zadowolony z dotychczasowego działania Speedway Ekstraligi? A może widzi jakieś minusy? Wcześniej pierwsza liga była pod egidą GKSŻ. Działacz oceni tamten okres oraz odpowie, czy cieszy się z tego, co wydarzyło się kilka miesięcy temu.

Nie zabraknie też kwestii rosnących zarobków zawodników. Orzeł Łódź wydaje się być jednym z najlepiej zarządzanych klubów w Polsce. Nie słychać tam o kłopotach finansowych, a żużlowcy najczęściej chwalą sobie współpracę z nim. Czy zdaniem naszego gościa kontrakty zawodników są za wysokie? A może sam ma jakiś pomysł, jak tę sytuację rozwiązać?

W ostatnich miesiącach doszło wręcz do małej rewolucji, a niektóre spółki Skarbu Państwa wycofały się ze sponsorowania kilku klubów, w tym Polonii Piły czy Unii Tarnów. Jak na to reaguje Skrzydlewski? Co sądzi o takim wsparciu, którego brakuje w Orle? Dlaczego państwowe firmy omijają ten ośrodek, skoro z Łodzi pochodzi wielu polityków? Ile sam musi rocznie wydawać na żużel i czy ta kwota w tym roku się powiększyła? Nie zabraknie także tematu sportowych celów na sezon 2024.

Władysław Komarnicki

Kolejnym gościem naszego magazynu będzie prezes honorowy ebut.pl Stali Gorzów. Wielokrotnie wypowiadał się wcześniej na temat spółek Skarbu Państwa w żużlu. Nie ukrywał, że chciałby zmian w tym zakresie. W ostatnich miesiącach do nich doszło. Czy jest zadowolony z takiego rozwoju sytuacji? Czy w pewnym sensie osiągnął swój cel? Nie da się ukryć, że Władysław Komarnicki najczęściej za przykład podawał Orlen Oil Motor Lublin. Tam jednak nie zanosi się na problemy związane z budżetem. Kłopoty za to mają ośrodki z niższych lig, które mogę nawet nie przetrwać sezonu 2024. Jak na to reaguje?

- Jestem przekonany - tak podsumuje swoją wypowiedź na temat KSM-u, która może podzielić środowisko żużlowe i rozpocząć kolejną dyskusję. W rozmowie z Jarosławem Galewskim wypowie się również o zarobkach zawodników. Co ciekawe, sam zaproponuje pewne rozwiązanie. 3 kwietnia rusza za to proces dotyczący miejskiej dotacji w Gorzowie Wielkopolskim. Czy Stal może stracić pieniądze? - Nie znoszę hipokrytów i złodziei - podkreśli Komarnicki.

Chwali on obecny zarząd klubu, ale co ciekawe, dokładnie tak samo robił w przypadku poprzednich działaczy. Czy z perspektywy czasu zmieniłby zdanie? Na sam koniec przedstawi swoje przewidywania dotyczące PGE Ekstraligi. Jak daleko zajdzie ebut.pl Stal Gorzów i co muszą zrobić jej zawodnicy, aby powalczyć o medale?

Kacper Pludra

Ostatnim gościem programu będzie zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, przed którym pierwszy sezon w gronie seniorów, choć oczywiście na pozycji do 24. roku życia. 21-latek postanowił nie zmieniać swojego otoczenia, chociaż rozważał różne warianty. Czy faktycznie można nazywać go największą zagadką w składzie? Czy w związku z takimi opiniami odczuwa dodatkową presję? Jakie cele sobie stawia i ile punktów chciałby zdobywać w meczach?

W jego teamie doszło do kilku zmian, a w nim pojawi się, chociażby menedżerka. Czy w związku z tym przyszedł także czas na modyfikację przygotowań? Kilka tygodni temu Robert Kościecha zdradził, że nie był przekonany do transferu Kacpra Pludry. Czy na początku można było odczuć lekką niechęć ze strony szkoleniowca, który zresztą od tego sezonu jest również pierwszym trenerem grudziądzkiej ekipy?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 28 marca, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj także:
Żużel. Udany rewanż Falubazu na Apatorze. Znacznie lepsza postawa Lamparta
Żużel. Świetne wieści z pierwszego egzaminu. Mamy dwunastu nowych żużlowców

Komentarze (2)
avatar
MarS_80
27.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Za tego dziadzia sukcesów nigdy nie było i nie będzie! Ale ładny znalazł sobie sposób na interes, niby dokłada a wyjmuje... 
avatar
tomas68
27.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
W ostatnich latach niestety szkodnik.