Żużel. Przegrał walkę o zwycięstwo w Złotym Kasku. "Zmieniły się przepisy i jest trochę inaczej"

Trzecie miejsce Przemysława Pawlickiego w finale Złotego Kasku może budzić u niego niedosyt związany z faktem, że zwycięstwo było blisko. Z drugiej strony wykonał inny cel.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
 Przemysław Pawlicki WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
Losy tegorocznego finału Złotego Kasku rozstrzygały się w dziewiętnastym biegu. W nim na starcie stanęli Dominik Kubera oraz Przemysław Pawlicki. Obaj na swoim koncie mieli po 10 punktów i było jasne, że jeden z nich stanie na najwyższym stopniu podium.

W pierwszym podejściu ruszył się na starcie Wiktor Przyjemski. Konieczny był restart i zrobiło się nieco nerwowo w teamie starszego z braci Pawlickich.

- Popełniliśmy dosyć konkretny błąd, bo zmieniły się przepisy i jest trochę inaczej, kiedy start jest powtórzony i tego czasu jest mniej (tylko jedna minuta - dop. red.). Nie zdążyliśmy wymienić koła, ale na szczęście mój brat (Piotr Pawlicki - dop. red.) dał radę dowieźć drugi motocykl, który nie był ustawiony na ten tor, jaki był na koniec - przyznał po zawodach Przemysław Pawlicki w rozmowie z firmą "Speedway Events", którą opublikowano w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowe podejście Jacka Holdera. "Uwielbiam je"

32-latka zero kosztowało utratę również drugiego miejsca. Jak sam przyznał, czuł rozczarowanie, bowiem zawsze na zawody przyjeżdża się z chęcią zwycięstwa. Z drugiej strony on miał na poniedziałkowe popołudnie również inne zadanie.

- Cieszę się z tego, że jest awans, bo po pierwszym wyścigu zastanawiałem się w ogóle, czy uda mi się dokończyć te zawody. Zatem ogólnie możemy się cieszyć z tego, co udało nam się osiągnąć w Opolu, bo awansujemy do eliminacji Grand Prix i SEC, a to był cel numer jeden - dodał.

Przemysław Pawlicki w miniony weekend uczestniczył w wypadku na torze w Gorzowie Wielkopolskim. Ucierpiała noga żużlowca. Jak się czuje obecnie? - Nie jest super, ale też nie jest najgorzej. Na początku zawodów, kiedy tor był trochę nierówny, to miałem problem z tym, aby kontrolować ten motocykl w stu procentach, tak jakbym tego chciał. Kiedy zrobił się owal równiejszy, to praktycznie nic nie było czuć - skomentował.

Trzecie miejsce zawodnika NovyHotel Falubazu Zielona Góra oznaczało przepustkę do międzynarodowych eliminacji. Pawlicki powalczy zarówno o Grand Prix 2025, jak i o miejsce w Tauron SEC 2024.

Czytaj także:
1. Te zawody na pewno odbędą się w Świętochłowicach
2. Zawodnik Wilków sprawdził się na tle światowej czołówki

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Przemysław Pawlicki awansuje do którejś z międzynarodowych imprez?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×