Żużlowy piątek. Ponad pół roku przerwy dobiegło końca. Rozpoczyna się PGE Ekstraliga!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen, Maksym Drabik, Martin Vaculik, Szymon Woźniak
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen, Maksym Drabik, Martin Vaculik, Szymon Woźniak
zdjęcie autora artykułu

Po dokładnie 201 dniach w piątek powraca ściganie w najlepszej żużlowej lidze świata - PGE Ekstralidze. W pierwszych dwóch meczach sezonu 2024 dojdzie do konfrontacji drużyn z Wrocławia i Zielonej Góry oraz Leszna i Częstochowy.

Sprawdź, jakie wydarzenia czekają na kibiców w żużlowy piątek 12 kwietnia.

***

PGE Ekstraliga

Betard Sparta Wrocław - NovyHotel Falubaz Zielona Góra

Zawody numer jeden w 2024 roku w PGE Ekstralidze odbędą się na wypełnionym po brzegi Stadionie Olimpijskim, czyli w tym samym miejscu, w którym kończył się sezon 2023. Od tamtego momentu minęło 201 dni. Natomiast od momentu, w którym w elicie ścigali się zawodnicy z Zielonej Góry minęło tych dni aż 966. I co ciekawe, ostatni ich występ miał miejsce właśnie na... Olimpijskim. W zeszłym roku Falubaz wygrał w 20 z 20 meczów na zapleczu, lecz gdyby zwyciężył także tutaj, trzeba byłoby mówić o dużej niespodziance. Faworytem na pewno jest tu Sparta, srebrna w ubiegłorocznej kampanii. Początek meczu o 18:00.

Fogo Unia Leszno - Tauron Włókniarz Częstochowa

Od momentu upadku podczas sparingowego spotkania 27 marca w Gorzowie wszystkich w Lesznie interesował przede wszystkim stan zdrowia Janusza Kołodzieja, który doznał urazu mostka. Jego start w pierwszym spotkaniu sezonu stanął pod niemałym znakiem zapytania. Co oczywiste, bez jego obecności sytuacja Unii stałaby się bardzo trudna. W czwartek oficjalnie podano do wiadomości, że lider "Byków" wystartuje w konfrontacji z Włókniarzem po tym, jak udanie wypadł jego powrót na tor i cały proces rehabilitacyjny, o którym opowiedział w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty. Nie zmienia to faktu, że rywale z Częstochowy i tak będą mierzyć w piątek wysoko i również dlatego może być to naprawdę wyrównane starcie. Początek spotkania o 20:30.

ZOBACZ WIDEO: "Biorę na siebie". Kacper Woryna o słabszej formie w sezonie 2023

CZYTAJ WIĘCEJ: Po bandzie: Rodzinna firemka Zmarzlika [FELIETON] Polska poznała rywali w Speedway of Nations 2024

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Falubaz w piątek we Wrocławiu zdobędzie minimum 40 punktów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
zakonnik13
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
won ty szwabska q r w,,,,o  
avatar
Rav79
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rozpoczyna się marsz falubazu ku spadkowi.  
avatar
Möchomorek
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
8
0
Odpowiedz
I właśnie dziś rusza to co wielu totalnie kręci: Rozpocznie się o 18:00 12 kwietnia 2024 roku wielki mecz Betard vs. Falubaz. Tylko FAN i miłośnik sportu na szlace to zrozumie. Ci którzy będą n Czytaj całość
avatar
Atito44
12.04.2024
Zgłoś do moderacji
7
2
Odpowiedz
pawlickie Falubazy i myszowaty Hampel do dziela