Żużel. Czy zawodnicy mieli pretensje do Śledzia? Czy Dudek porozumiał się z Apatorem? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Dariusz Śledź
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Dariusz Śledź
zdjęcie autora artykułu

Czy Dariusz Śledź jest głównym winowajcą przeciętnego wyniku Betard Sparty Wrocław? Dlaczego Anders Thomsen tak słabo rozpoczął ligowy sezon? Skąd tak dobra forma Patryka Dudka? Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Za nami pierwsza kolejka PGE Ekstraligi. Jedne wyniki spotkań były bardziej, inne mniej spodziewane. O wydarzeniach z poprzedniego weekendu ze swoimi gośćmi w Magazynie PGE Ekstraligi porozmawiają Mateusz Puka oraz Jarosław Galewski.

Dariusz Śledź

Betard Sparta Wrocław rozpoczęła rozgrywki od wygranej z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Wynik 47:41 jednak nie robi dużego wrażenia. Wydaje się wręcz, że jest nawet pewnym rozczarowaniem. Jakie nastroje panują po tym meczu w drużynie wicemistrza Polski?

Na stadionie Olimpijskim szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska przygotował bardzo twardy tor. Czy to prawda, że zawodnicy mieli do niego pretensje po tej potyczce? Dlaczego właśnie na taki manewr się zdecydował? Czy zgadza się z opiniami, że to on jest głównym winowajcom takiego rezultatu? Dla przykładu Maciej Janowski oraz Tai Woffinden łącznie zdobyli osiem punktów i jeden bonus. Czy to był tylko jednorazowy problem tej dwójki? A może trzeba będzie wymyślić jakiś większy pomysł, aby poprawić wyniki Polaka oraz Brytyjczyka?

W najbliższą niedzielę Betard Sparta uda się do Częstochowy. Tam czeka już na nich Tauron Włókniarz. Jaki cel przed tym pojedynkiem mają Dariusz Śledź i jego podopieczni?

ZOBACZ WIDEO: Wraca temat powrotu do przepisu o KSM. "Nareszcie"

Patryk Dudek

Kibice KS Apatora Toruń mieli spore nadzieje przed konfrontacją w Gorzowie Wielkopolskim. Szybko jednak zostały one zweryfikowane, a podopieczni Piotra Barona przegrali z ebut.pl Stalą 39:51. 31-latek zdradzi, czym go zaskoczyli gospodarze. On sam zdobył jednak 10 punktów, co jest przyzwoitym rezultatem. Przyzna jednak, że jednej rzeczy żałuje. Nie zabraknie także wątku Pawła Przedpełskiego, który w pięciu startach przywiózł do mety zaledwie jedno "oczko".

Nie da się ukryć, że Patryk Dudek ma zdecydowanie lepsze wejście w sezon niż przed rokiem. Czym to jest spowodowane? Czy wpływ na to mają silniki? - To będzie kolejny temat do rozmów na przyszły tydzień - uchyli rąbka tajemnicy były stały uczestnik Speedway Grand Prix. Jarosław Galewski zapyta swojego gościa o jego przyszłość. Jak bydgoszczanin reaguje na ciągle powracające kwestie związane z Falubazem? Na sam koniec opowie również o relacji Dariusza Sajdaka z innymi osobami przebywającymi w parku maszyn KS Apatora. One podobno mają nie być najlepsze.

Anders Thomsen

Duńczyk na pewno nie zaliczy do udanych swojej inauguracji w obecnym sezonie PGE Ekstraligi. 30-latek we wcześniej wspomnianym meczu z torunianami obok swojego nazwiska zapisał zaledwie pięć punktów oraz bonus. Jak się okazuje, jedną z przyczyn może być... zbyt duża liczba treningów. Teraz pozostaje pytanie, jak wyjść z tych problemów? Bardzo dobrze za to zaprezentował się Jakub Miśkowiak. Czy Anders Thomsen jest tym zaskoczony?

Być może za słaby rezultat byłego stałego uczestnika SGP odpowiada też tor? Wydaje się, że nie tylko on miał problemy z odpowiednim dopasowaniem się do niego. Podobnie było z Martinem Vaculikiem. Mimo wszystko jego ebut.pl Stal Gorzów jest wiceliderem najlepszej żużlowej ligi świata, a w piątek uda się do lublina, aby zmierzyć się z tamtejszym Orlen Oil Motorem. Jakie nastroje panują przed tym pojedynkiem w drużynie?

Maciej Noskowicz

Z zielonogórskim dziennikarzem Mateusz Puka porozmawia o wyborach w Zielonej Górze. Jak ewentualna zmiana prezydenta miasta może wpłynąć na Falubaz? Oczywiście nie zabraknie też tematów sportowych. Przed wcześniej wspomnianym klubem mecz z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Kto okaże się lepszy i czy to może być spotkanie o życie?

Maciej Noskowicz wraz z naszym kolegą redakcyjnym zapowiedzą także drugą kolejkę PGE Ekstraligi.  Czy Fogo Unia Leszno bez Janusza Kołodzieja jest w stanie zagrozić KS Apatorowi w Toruniu? Orlen Oil Motor Lublin kontra ebut.pl Stal Gorzów. Czy czeka nas jednostronna potyczka? Co wydarzy się w Częstochowie? Tam Tauron Włókniarz zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Jak w tym pojedynku spisze się Maksym Drabik?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj także: Żużel. Mecz na szczycie Metalkas 2. Ekstraligi. Texom Stal bez swojego asa w rękawie Żużel. Słowo zostało dotrzymane. Orzeł Łódź bez swojej gwiazdy w kolejnym meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty