Żużel. Pierwsi Polacy poznali rywali w walce o awans do Grand Prix. Lista startowa eliminacji w Debreczynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Woryna
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Woryna
zdjęcie autora artykułu

Już w kolejny poniedziałek rozpoczną się eliminacje do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Na ten dzień zaplanowano rundy kwalifikacyjne w niemieckim Abensbergu i węgierskim Debreczynie. Właśnie poznaliśmy listę startową drugiego turnieju.

W obsadzie zawodów, które 20 maja odbędą się na Węgrzech znalazło się dwóch reprezentantów Polski i są to Kacper Woryna oraz Przemysław Pawlicki. Oprócz nich, faworytami do zajęcia miejsca w czołowej czwórce, premiowanej awansem do SGP Challenge wydają się być jeszcze Rohan Tungate, Andrzej Lebiediew, czy Antonio Lindbaeck.

Na liście startowej może jeszcze dojść do kilku zmian. Nadal nieznane jest nazwisko reprezentanta Słowenii, który powinien pojawić się w zawodach z 2. numerem startowym. Dodatkowo w obsadzie jest Francuz David Bellego, który przechodzi rehabilitację po upadku, który zanotował w Rundzie Kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Europy w słoweńskim Krsko.

Pięć dni po turniejach w Niemczech i na Węgrzech odbędą się jeszcze rundy kwalifikacyjne w słowackiej Żarnovicy i we włoskim Lonigo. Do SGP Challenge, które zaplanowano na 4 października w czeskich Pardubicach awans uzyska szesnastu zawodników z eliminacji (po czterech z każdej rundy). Jeśli jednak w tym gronie nie znajdzie się Czech, federacja naszych południowych sąsiadów wyznaczy jedno nazwisko na zasadzie "dzikiej karty" (wówczas trójka awansuje z ostatniego turnieju eliminacyjnego).

Lista startowa 2. Rundy Kwalifikacyjnej do Speedway Grand Prix 2025 - Debreczyn, 20 maja 2024: 1. Adam Ellis (Wielka Brytania) 2. Nazwisko do potwierdzenia (Słowenia) 3. Stanisław Melnyczuk (Ukraina) 4. Frederik Jakobsen (Dania) 5. Giovanni Manzares (Stany Zjednoczone) 6. Norbert Magosi (Węgry) 7. Marius Hillebrand (Niemcy) 8. Kacper Woryna (Polska) 9. Jacob Thorssell (Szwecja) 10. Przemysław Pawlicki (Polska) 11. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 12. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 13. David Bellego (Francja) 14. Jan Macek (Czechy) 15. Benjamin Basso (Dania) 16. Rohan Tungate (Australia) 17. Roland Kovacs (Węgry) - rezerwa 18. Ricard Fuzesi (Węgry) - rezerwa

Czytaj także: Żużel na świecie. Niezatapialny Jaroslav Petrak. Kapitalny występ niemieckiej zawodniczki Popis Jakuba Krawczyka. Wicemistrzowie w dalszym ciągu bez punktów

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Zmarzlik, Vaculik i Cierniak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy sądzisz, że obaj Polacy startujący w Debreczynie awansują do SGP Challenge?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Don Ezop Fan
15.05.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Z numerem drugim bedzie startowal Polak- Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna.