Żużel. Dominik Kubera powalczy o udział w Speedway Grand Prix. Lista startowa eliminacji w Abensbergu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Dominik Kubera
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Dominik Kubera
zdjęcie autora artykułu

Na poniedziałek 20 maja zaplanowano dwie rundy kwalifikacyjne do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Odbędą się one w niemieckim Abensbergu i węgierskim Debreczynie. Poznaliśmy listę startową niemieckiego turnieju.

W obsadzie zawodów zaplanowanych w bawarskim Abensbergu znalazł się jeden reprezentant Polski, a jest nim Dominik Kubera. Będzie on jednym z faworytów do zajęcia miejsca w czołowej czwórce, premiowanej awansem do SGP Challenge. Oprócz jednego z liderów Orlen Oil Motoru Lublin o czołowe lokaty powinni powalczyć jeszcze m.in. Max Fricke, Kai Huckenbeck, Kim Nilsson oraz Rasmus Jensen.

Na liście startowej pozostają do wpisania jeszcze trzy nazwiska. Z numerem 7. powinien pojechać reprezentant Austrii, z 13. Słowenii, nie jest również znany jeden z niemieckich rezerwowych, który wystąpi z 17.

Pięć dni po imprezach w Abensbergu i Debreczynie rozegrane zostaną kolejne dwie rundy kwalifikacyjne w słowackiej Żarnovicy i we włoskim Lonigo. Do finału eliminacji SGP Challenge (4 października, Pardubice) awans uzyska szesnastu zawodników (po czterech z każdego turnieju). Jeśli jednak wśród nich nie będzie Czecha, to federacja ta wyznaczy ostatnie nazwisko na zasadzie "dzikiej karty" (wówczas tylko trójka awansuje z turnieju na Słowacji).

Lista startowa 1. Rundy Kwalifikacyjnej do Speedway Grand Prix 2025 - Abensberg, 20 maja 2024: 1. Rasmus Jensen (Dania) 2. Kim Nilsson (Szwecja) 3. Daniel Klíma (Czechy) 4. Valentin Grobauer (Niemcy) 5. Max Fricke (Australia) 6. Dominik Kubera (Polska) 7. Nazwisko do potwierdzenia (Austria) 8. Mathias Tresarrieu (Francja) 9. Andrij Rozaluk (Ukraina) 10. Tom Brennan (Wielka Brytania) 11. Jesse Mustonen (Finlandia) 12. Kai Huckenbeck (Niemcy) 13. Nazwisko do potwierdzenia (Słowenia) 14. Felipe Nicolas Covatti (Włochy) 15. Glen Moi (Norwegia) 16. Leon Flin (Wielka Brytania) 17. Nazwisko do potwierdzenia (Niemcy) - rezerwa 18. Sandro Wassermann (Niemcy) - rezerwa

Czytaj także: Popis Jakuba Krawczyka. Wicemistrzowie w dalszym ciągu bez punktów Pierwsi Polacy poznali rywali w walce o awans do Grand Prix. Lista startowa eliminacji w Debreczynie

ZOBACZ WIDEO: Martin Vaculik jest bezradny. Kolejny słaby początek sezonu Słowaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty