Prognoza pogody na weekend. Piątkowe mecze zagrożone?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / https://pixabay.com/ / Na zdęciu: piorun
Materiały prasowe / https://pixabay.com/ / Na zdęciu: piorun
zdjęcie autora artykułu

W piątek i sobotę czeka nas łącznie tylko pięć wydarzeń żużlowych. Na otwarcie weekendu będziemy świadkami dwóch starć w PGE Ekstralidze, z kolei następnego dnia zakończymy rywalizację o awans do GP Challenge oraz poznamy triumfatora Brązowego Kasku.

W tym artykule dowiesz się o:

Na "dzień dobry" weekendowe ściganie w lewo rozpoczynamy walką w PGE Ekstralidze. Zdziesiątkowana Fogo Unia Leszno podejmie mistrza Polski Orlen Oil Motor Lublin. Wynik tego spotkania jest przesądzony, o ile w ogóle ten mecz się odbędzie. Nadany dla niego został status "meczu zagrożonego", co oznacza, że od czwartku na leszczyńskim torze leży plandeka na nawierzchni. To może być za mało, bo od godziny 14:00 mają rozpocząć się burze, które będą trwać do godzin nocnych.

W niewiele lepszej sytuacji są organizatorzy meczu w Zielonej Górze. Tam o 20:30 ma rozpocząć się pojedynek NovyHotelu Falubazu z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Prognozy pogody są podobne jak dla Leszna. Ok. 14:00 ma rozpocząć się burza, która według synoptyków zakończy się ok. 23:00.

W sobotę zmagania żużlowe przeniosą są m.in. do Żarnowicy. Tam odbędzie się trzeci turniej eliminacyjny do Grand Prix Challenge. Według synoptyków już w piątek mają rozpocząć się opady, które ustąpią w nocy, ale ponownie nadejdą ok. godziny 12 i potrwają ok. dwóch godzin. Początek zawodów zaplanowano na 14:20.

Ostatni turniej zaplanowany jest na godzinę 19:00 we włoskim Lonigo. Tutaj ma zacząć padać już w piątak ok. godziny 17:00 i taki stan rzeczy ma trwać do sobotniego południa. Tym samym organizatorzy będą mieli dużo czasu, aby przygotować nawierzchnię do bezpiecznego ścigania.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

W sobotę ma się odbyć także finał Brązowego Kasku w Pile. Tutaj synoptycy także nie mają dobrych informacji. Burzowo ma być od godziny 14:00 do późnych godzin nocnych. To nie zwiastuje wielkich emocji na torze.

Sprawdź prognozę pogody dla Leszna --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Zielonej Góry --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Żarnowicy --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Lonigo --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Piły --> TUTAJ

Zobacz także: Żużlowy piątek. Arcytrudne wzywanie Unii. Szansa na wielkie emocje w Zielonej Górze Żużel. Nowe informacje ws. Andersa Thomsena. Wiadomo, co z występem w PGE Ekstralidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty