Żużel. Młody talent związał się z Falubazem. Umowa została potwierdzona

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Zawodnik Falubazu Zielona Góra
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Zawodnik Falubazu Zielona Góra

Anton Jansson jest jednym z młodych i zdolnych zawodników ze Szwecji. 17-latek został właśnie zawodnikiem NovyHotel Falubazu Zielona Góra, co otworzy mu drogę do startów w U24 Ekstralidze.

Anton Jansson jest u progu wielkiej kariery. Młody Szwed stawia pierwsze kroki na motocyklach o pojemności 500cc, ale kto śledził zmagania w ramach Speedway Ekstraliga Camp 2023, to już mógł usłyszeć o 16-latku. Na Motoarenie im. Mariana Rosego zaczął ściganie od dwóch zwycięstw, a jego plecy oglądali m.in. Artiom Juhno czy Tino Bouin.

Szwedowi nie było jednak dane dokończyć turnieju, a drugiego dnia jako rezerwowy nie pojawił się na torze. W tym roku na razie ściga się głównie w ojczyźnie - kilka dni temu zajął 5. miejsce w nordyckich mistrzostwach juniorów oraz stanął na podium kolejnej rundy Swedish Speedway Academy (odpowiednik polskiego Zaplecza Kadry Juniorów - dop. red.), co pozwoliło mu utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zawodnik związał się z NovyHotel Falubazem Zielona Góra i będzie ścigał się w U-24 Ekstralidze. W poniedziałek jego przynależność klubową potwierdził Polski Związek Motorowy.

Czytaj także: 1. Trener Wilków Krosno mówi, co zaważyło na przegranej z ostrowianami 2. Jaka przyszłość Michaela Jepsena Jensena? Prezes PSŻ-u rozwiewa wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty