Żużel. Lech Kędziora wraca do pracy. Wiemy, z którym klubem się związał

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski /  Na zdjęciu: Lech Kędziora
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Lech Kędziora
zdjęcie autora artykułu

Lech Kędziora po nieco ponad półrocznej przerwie od pracy w sporcie żużlowym znów będzie widoczny w parku maszyn. Doświadczony szkoleniowiec związał się z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Lech Kędziora przez ostatnie dwa sezony pracował w Krono-Plast Włókniarzu Częstochowa, z którym zajmował 3. (w 2022 roku) i 4. (w 2023) miejsca Drużynowych Mistrzostw Polski. Po ubiegłorocznej przygodzie z zespołem spod Jasnej Góry zdecydował się opuścić klub i zrobić sobie przerwę od pracy w roli szkoleniowca. Długo jednak nie wytrzymał na trenerskim "bezrobociu".

W środę Kędziora został przedstawiony w roli trenera-konsultanta w Energa Wybrzeżu Gdańsk. Dla 68-latka to trzecie podejście do pracy w klubie z północy naszego kraju. W przeszłości prowadził Wybrzeże w latach 1998-2000 oraz w 2018, choć ta druga przygoda dobiegła końca już w połowie sezonu.

Kędziora w Wybrzeżu nie zastąpi menedżera Eryka Jóźwiaka. Ma być dla niego wsparciem i pomóc drużynie w poprawieniu wyników, a co za tym idzie w wydostaniu się ze strefy spadkowej Metalkas 2. Ekstraligi.

Czytaj także: 1. Zarząd Włókniarza docenił wsparcie i oddanie kibiców 2. Emil Sajfutdinow podważył decyzję sędziego

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty