Żużel. Wicemistrz lepszy od mistrza. Drużyna Thomsena zakończyła beznadziejną serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Anders Thomsen
Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Anders Thomsen
zdjęcie autora artykułu

Soenderjylland Elite Speedway wreszcie przełamało się i zakończyło beznadziejną serię porażek w tym sezonie duńskiej ligi. Wicemistrz kraju pokonał bowiem na wyjeździe mistrza - Esbjerg Vikings (44:39) i przy okazji zainkasował też punkt bonusowy.

Około dwóch i pół godziny trwały środowe zawody w Esbjerg od momentu, kiedy wystartował pierwszy wyścig. Niespokojna była pogoda, ponieważ z przerwami padał nad stadionem w tej miejscowości deszcz. Spokój i to bardzo duży utrzymywali natomiast organizatorzy. Najpierw odpowiednio przygotowali tor, a następnie niewiele z nim robili i jak tylko opady ustawały, włączali zielone światło. Mimo przyjęcia sporo wody nawierzchnia nie wymagała wzmożonej kosmetyki. A co najważniejsze - zawodnicy nie mieli problemów z jazdą.

W takich warunkach od początku lepiej odnajdowali się przyjezdni z Vojens, którzy do tej pory mieli w dorobku... zero punktów po aż ośmiu kolejnych przegranych. Jedną z nich zanotowali właśnie ze środowym rywalem, ulegając mu u siebie w kwietniu 41:43. Tymczasem rewanż Soenderjylland okazał się srogi, bo to Anders Thomsen i spółka zgarnęli w środowy deszczowy wieczór pełną pulę punktów.

Były uczestnik cyklu Grand Prix świetnie ruszał spod taśmy i nie miał żadnych problemów z szybkim pokonywaniem kolejnych okrążeń. Był blisko zdobycia płatnego kompletu na terenie Vikings, lecz tę niemałą przyjemność zabrał mu lider gospodarzy - Jonas Jeppesen. Nie pierwszy raz więc potwierdziło się, że gdy przychodzi do jazdy na mocno namoczonym owalu, to rudowłosy zawodnik odnajduje się na nim doskonale.

Jeppesenowi nie dorównywali jednak partnerzy, choćby Niels Kristian Iversen, który zawalił zupełnie pierwszą połowę spotkania. Po stronie SES oprócz wspomnianego Thomsena na pochwały zasłużyli również Mads Hansen i Mikkel Andersen. Zaledwie 16-letni młokos przez większość czasu trwania zmagań radził sobie naprawdę dobrze.

Wyniki (za: rs.dmusport.dk):

Esbjerg Vikings - 39 1. Matias Nielsen - 8+1 (1,w,2,2,2,1*) 2. Niels Kristian Iversen - 5+1 (0,0,0,3,1*,1) 3. Luke Becker - 8+1 (3,1,w,2,1*,1) 4. Jonas Jeppesen - 14+1 (3,t,2,1*,3,2,3) 5. Niklas Holm Jakobsen - 4+1 (2*,1,1,-)

Soenderjylland Elite Speedway - 44 1. Anders Thomsen - 16+1 (3,3,2*,3,3,2) 2. Mads Hansen - 11+1 (2*,1,3,2,0,3) 3. Keynan Rew - 8 (2,3,w,0,3,0) 4. Mikkel Andersen - 8+1 (1,2*,3,2,0,0) 5. Jesper Knudsen - 1 (0,1,0,0)

Bieg po biegu: 1. (58,7) Thomsen, Hansen, Nielsen, Iversen - 1:5 - (1:5) 2. (59,2) Jeppesen, Jakobsen, Andersen, Knudsen - 5:1 - (6:6) 3. (58,8) Becker, Rew, Hansen, Nielsen (w/u) - 3:3 - (9:9) 4. (58,2) Thomsen, Andersen, Jakobsen, Iversen - 1:5 - (10:14) 5. (58,2) Hansen, Nielsen, Knudsen, Jeppesen (t) - 2:4 - (12:18) 6. (58,2) Rew, Thomsen, Becker, Iversen - 1:5 - (13:23) 7. (63,0) Andersen, Jeppesen, Becker (w), Rew (w/u) - 2:3 - (15:26) 8. (61,6) Iversen, Hansen, Jakobsen, Knudsen - 4:2 - (19:28) 9. (60,5) Thomsen, Nielsen, Jeppesen, Rew - 3:3 - (22:31) 10. (60,7) Rew, Becker, Iversen, Knudsen - 3:3 - (25:34) 11. (60,7) Jeppesen, Andersen, Iversen, Hansen - 4:2 - (29:36) 12. (60,1) Thomsen, Nielsen, Becker, Andersen - 3:3 - (32:39) 13. (60,4) Hansen, Jeppesen, Nielsen, Rew - 3:3 - (35:42) 14. (59,9) Jeppesen, Thomsen, Becker, Andersen - 4:2 - (39:44)

Sędzia: Kim Andersen NCD: 58,2 sek. - uzyskali Thomsen, Hansen i Rew (SES) w biegach 4-6. Wynik dwumeczu: 85:82 dla SES, które zdobyło bonus.

Tabela SpeedwayLigaen 2024:

#DrużynaMBonPktZRP+
1.Team Fjelsted6111501260
2.Holsted Tigers5111500233
3.Slangerup Speedway506302219
4.Esbjerg Vikings615204247
5.Region Varde Elitesport504203189
6.GSK Liga404202184
7.Soenderjylland Elite Speedway913108346

CZYTAJ WIĘCEJ: Czekał na to wiele lat. Lebiediew jak już wygrał, to ocierając się o perfekcję Deklasacja w Slangerup. Świetni Jepsen Jensen i Lyager, skuteczny był też Holder

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w teamie Maxa Fricke'a. Opowiedział o szczegółach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty