Żużel. Poznaliśmy podział grup w ćwierćfinałach DMPJ. Pierwsza runda już za kilka dni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Zawodnicy Cellfast Wilków Krosno
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Zawodnicy Cellfast Wilków Krosno
zdjęcie autora artykułu

Już za kilka dni - 19 czerwca ruszy rywalizacja w ramach ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W sobotę poznaliśmy podział grup. W rozgrywkach zostało 16 drużyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Z różnych powodów bardzo długo czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcia w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ostatecznie zmagania na tym etapie udało się dokończyć i już za kilka dni ruszą ćwierćfinały. W walce o złoto pozostało szesnaście zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. To oznacza jedno - tylko dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów.

Grupy eliminacyjne padły łupem młodzieżowców klubów z: Bydgoszczy, Poznania, Lublina, Częstochowy oraz Wrocławia. Obrońca tytułu w ćwierćfinale spotka się z rówieśnikami, którzy reprezentują barwy H. Skrzydlewska Orła Łódź, #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i WTS Sparty Wrocław. Wydaje się, że to właśnie krośnianie oraz jedyny w tej stawce ekstraligowiec będą uchodzić za faworytów w tym rozdaniu.

Przypomnijmy, że zarówno półfinały, jak i finały również są rozgrywane w ramach cyklu czterech rund. Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w sezonie 2024 powinniśmy poznać 25 września.

Czytaj także: - Z Cowry do najlepszej ligi świata - Transfer Cellfast Wilków nie był wcale taki oczywisty

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Cook, Kvech, Baron i Majewski gośćmi Puki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty