Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wygrali dla Pawła - relacja z finału MDMP w Łodzi

Juniorzy Stali Gorzów wywalczyli w środę w Łodzi tytuł Młodzieżowych Drużynowych Mistrzów Polski, wygrywając z dorobkiem 25 punktów. Srebrne medale zdobyli żużlowcy Wybrzeża Gdańsk a brązowe po biegu dodatkowym przypadły młodym zawodnikom z Zielonej Góry.
Magdalena Skorupska
Magdalena Skorupska

Fotorelacja z finału - foto.sportowefakty.pl

Środowy finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrano na torze zmoczonym opadami deszczu. W Łodzi padało bowiem cały dzień poprzedzający zawody. Mimo tego organizatorzy robili co mogli, od rana pracując nad poprawieniem stanu nawierzchni. Środowa aura okazała się łaskawsza i udało się przeprowadzić zawody. Na trybunach zasiadło jednak niewielu widzów. Ci chyba w większości przestraszyli się niekorzystnej pogody.

Sympatyczny gest w stronę kontuzjowanego kolegi z drużyny Pawła Zmarzlika wykonali na prezentacji juniorzy Stali Gorzów. Wszyscy czterej wystąpili bowiem w żółtych koszulkach z niebieskim napisem "Paweł jesteśmy z Tobą". To właśnie powracającemu do zdrowia po przykrym urazie koledze zadedykowali środowe zwycięstwo.

IMG_3459.jpg
Juniorzy Caelum Stali pamiętali o Pawle Zmarzliku

Finał rozpoczął się od upadku. Najpierw na pierwszym łuku motoru nie opanował Patryk Dudek a na następnym wirażu do upadku Mateusza Lampkowskiego i Łukasza Sówki przyczynił się Damian Sperz i został za to wykluczony. W powtórce pojechało tylko dwóch zawodników a najszybszy okazał się gdańszczanin. Nerwowo było przed startem do drugiego wyścigu. Reprezentant gospodarzy Mateusz Kowalczyk pod taśmę podjechał dopiero na dwie sekundy przed upływem czasu dwóch minut, bo wcześniej zmieniał jeszcze motocykl na którym wystartował. Na niewiele się to zdało, bo na mecie zajął trzecie miejsce. Na dystansie stoczył jednak ładną walkę z Bartoszem Zmarzlikiem. Juniorzy kilkukrotnie zamieniali się pozycjami. Zmarzlik z dobrej strony zaprezentował się także w swoim drugim starcie. Po dobrym wyjściu spod taśmy na pierwszym wirażu szybszy był Kacper Gomólski ale atakami nękał go gorzowianin, który na prowadzenie przedarł się dopiero na ostatnim okrążeniu. Emocje wzbudził także wyścig czwarty, w którym o trzy punkty walczyli Szymon Kiełbasa i Damian Sperz. Szybciej ze startu wyszedł tarnowianin, ale po zewnętrznej wyprzedził go junior Wybrzeża. Kolejność zmieniała się w trakcie wyścigu a ostatecznie lepszy okazał się Kiełbasa.

Po siódmym biegu, w momencie, kiedy każda z drużyn miała na swoim koncie po dwa starty z dziewięcioma punktami prowadzili juniorzy Stali Gorzów. Osiem "oczek" zdołała zgromadzić Unia Leszno, sześć Wybrzeże Gdańsk, po pięć Zielona Góra i Gniezno, po cztery Orzeł Łódź i Azoty Tarnów.

Z dobrej strony w całych zawodach zaprezentował się junior Unii Leszno Sławomir Musielak. W jedenastym wyścigu stoczył ładną walkę z Cyprianem Szymko. Na tor upadł jednak Kamil Adamczewski i wyścig został przerwany. W powtórce wspomniani wcześniej dwaj zawodnicy na pierwszych metrach starli się łokciami, przez co Musielak spadł na ostatnią pozycję. Szybko odzyskał jednak prowadzenie wyprzedzając obu rywali. Do walki na łokcie, tym razem z udziałem drugiego z braci Tobiasza Musielaka i Michała Łopaczewskiego, doszło także w powtórzonej po nierównym starcie gonitwie trzynastej. Łodzianie wygrali podwójnie i ponownie zaczęli liczyć się w walce o medale. Po czternastu wyścigach nadal prowadzili jednak gorzowianie, mający osiemnaście punktów. Na drugim miejscu znajdowali się gdańszczanie - czternaście punktów, dwanaście miała Unia Leszno, jedenaście Start Gniezno, po dziesięć gospodarze i zielonogórzanie. Stawkę z dorobkiem ośmiu punktów zamykali żużlowcy Azotów Tarnów.

Do groźnie wyglądającego upadku doszło w wyścigu siedemnastym. Na drugim łuku w jedną z dziur wpadł Szymon Kiełbasa a upadając przeleciał jeszcze przez kierownicę. Szybko się podniósł ale po chwili sygnalizując uraz nogi usiadł na torze. Po przyjeździe karetki okazało się, że zawodnik nie odniósł żadnej kontuzji, ale na torze już się nie pojawił. Po zawodach nie szczędził słów krytyki, skierowanej w stronę łódzkiej nawierzchni. W powtórce z torem zapoznał się także Jakub Jamróg i choć chciał kontynuować jazdę zablokowane tylne koło w jego motorze uniemożliwiło mu powrót do walki.

IMG_3738.jpg
Upadek Szymona Kiełbasy

Ostatecznie w turnieju najlepsi okazali się żużlowcy Stali Gorzów, pięcioma punktami pokonując juniorów Wybrzeża Gdańsk. Do wyłonienia brązowych medalistów niezbędny był bieg dodatkowy. Pod taśmą stanęli najskuteczniejsi zawodnicy trzech drużyn mających taką samą liczbę punktów - Patryk Dudek z ZKŻ Zielona Góra, który już po dwunastym wyścigu zakończył swój występ i udał się do szatni, Sławomir Musielak z Unii Leszno i Emil Idziorek z Orła Łódź. Niestety dla gospodarzy na jednym z wiraży upadł Idziorek i został wykluczony z powtórki. Wygrał ją Dudek, zapewniając swojej drużynie trzeci stopień podium. Na nim ponownie w żółtych koszulkach z napisem wspierającym Pawła Zmarzlika, stanęli również juniorzy Stali Gorzów i Wybrzeża Gdańsk. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe puchary z rąk między innymi Witolda Skrzydlewskiego i dyrektora wydziału sportu miasta Łodzi Luizy Staszczak - Gąsiorek. Nagrodę dla najlepszego zawodnika finału otrzymał także Bartosz Zmarzlik.

Wyniki finału MDMP:

I. Caelum Stal Gorzów 25 pkt.
10. Bartosz Zmarzlik - 11 (2,3,3,3)
11. Łukasz Cyran - 7 (3,1,2,1)
12. Adrian Szewczykowski - 7 (1,3,3,t)
25. Paweł Parys - 0 (u)

II. Lotos Wybrzeże Gdańsk 20 pkt.
1. Damian Sperz - 4 (w,2,2,0)
2. Mateusz Lampkowski - 5 (3,1,1,-)
3. Marcel Szymko - 1 (1,-,-,-)
22. Cyprian Szymko - 10 (3,2,3,2)

III. ZKŻ Zielona Góra 18+3 pkt.
4. Patryk Dudek - 8+3 (w,3,2,3)
5. Łukasz Sówka - 6 (2,d,1,3)
6. Kacper Rogowski - 0 (0,0,-,-)
23. Adam Strzelec - 4 (2,2)

IV. Unia Leszno 18+2 pkt.
16. Piotr Pawlicki - 0 (u,-,0,-)
17. Sławomir Musielak - 11+2 (3,3,3,2)
18. Tobiasz Musielak - 7 (2,1,3,1)
27. Kamil Adamczewski - 0 (w,w,)

V. Orzeł Łódź 18+w pkt.
7. Mateusz Kowalczyk - 7 (1,2,2,2)
8. Michał Łopaczewski - 4 (0,1,2,1)
9. Emil Idziorek - 7+u (1,0,3,3)
24. Brak zawodnika

VI. Start Gniezno 16 pkt.
13. Kacper Gomólski - 9 (2,2,2,3)
14. Oskar Fajfer - 6 (1,2,1,2)
15. Wojciech Lisiecki - 0 (0,-,0,-)
26. Marcin Wawrzyniak - 1 (1,0)

VII. Tauron Azoty Tarnów 9 pkt.
19. Szymon Kiełbasa - 3 (3,d,w,-)
20. Łukasz Lesiak - 1 (t,0,0,1)
21. Jakub Jamróg - 5 (1,3,1,u)
28. Edward Mazur - 0 (d,u)

Bieg po biegu:
1. (74,44) Lampkowski, Sówka, Dudek (w/2), Sperz (w/su)
2. (72,79) Cyran, Zmarzlik, Kowalczyk, Łopaczewski
3. (72,55) S. Musielak, Gomólski, Fajfer, Pawlicki (u4)
4. (72,20) Kiełbasa, Sperz, M. Szymko, Mazur (d4), Lesiak (t)
5. (71,56) Dudek, Kowalczyk, Idziorek, Rogowski
6. (71,10) Zmarzlik, Gomólski, Szewczykowski, Lisiecki
7. (71,35) S. Musielak, T. Musielak, Jamróg, Kiełbasa (d3)
8. (72,32) C. Szymko, Sperz, Łopaczewski, Idziorek
9. (71,34) Szewczykowski, Dudek, Cyran, Rogowski
10. (72,54) Jamróg, Fajfer, Wawrzyniak, Lesiak
11. (71,87) S. Musielak, C. Szymko, Lampkowski, Adamczewski (w/u)
12. (71,15) Dudek, Gomólski, Fajfer, Sówka (d4)
13. (71,46) Idziorek, Łopaczewski, T. Musielak, Pawlicki
14. (71,94) Szewczykowski, Cyran, Jamróg, Lesiak
15. (71,84) C. Szymko, Fajfer, Lampkowski, Lisiecki
16. (72,30) T. Musielak, Strzelec, Sówka, Adamczewski (w/u)
17. (72,12) Idziorek, Kowalczyk, Jamróg (u), Kiełbasa (w/u)
18. (70,79) Zmarzlik, C. Szymko, Cyran, Sperz
19. (75,61) Sówka, Strzelec, Lesiak, Mazur (u4)
20. (72,30) Gomólski, Kowalczyk, Łopaczewski, Wawrzyniak
21. (70,97) Zmarzlik, S. Musielak, T. Musielak, Parys (u4), Szewczykowski (t)

Bieg dodatkowy o trzecią lokatę z udziałem Unii, Orła i ZKŻ-u:
22. (71,06) Dudek, S. Musielak, Idziorek (w/u)

Sędzia: Piotr Lis
Delegat GKSŻ: Piotr Szymański
Komisarz techniczny: Ryszard Bryła
NCD: w 18. biegu uzyskał Bartosz Zmarzlik - 70,79 sek.
Widzów: ok. 500

IMG_3917.jpg
Podium finału

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (35):
 • adii Zgłoś komentarz
  A wszechwiedzący Władek jeszcze niedawno zawieszał swoją młodzież za brak wyników,woli płacić cieniasom typu Gustafsson bo to zawodnik przecież z zagranicy.Gdyby nie ten człowiek
  Czytaj całość
  ,który kompletnie nie zna się na żużlu(jest tylko tzw.biznesmenem)dawno nie potrzebowalibyście żadnych Jonassonów,Ruudów itp.tylko śmigalibyście swoimi wychowankami wzmocnieni Gollobem i Dzikiem.Tej młodzieży już Wam zazdrości Polska,nie wolno ich zmarnować.W Łodzi tak naprawdę to Zmarzlik zdeklasował całą stawkę swoją dojrzałą jazdą.A Władek niech się zajmie finansami a sprawy czysto sportowe niech zostawi fachowcom,na których go stać.
  • Marta Zgłoś komentarz
   coz pisac, gratulacje chlopaki ze Stali... Takie zwyciestwa ciesza. Oby tak dalej
   • Misiek Stal G Zgłoś komentarz
    DO KIBIC bezstronny-czy ty czytasz czasem co piszesz ??? co ma PAwlicki czy Kołodziej do Szewczykowskiego który jest rodowitym Gorzowianinem ???? C Szymko też jeździ w Pile i co to Pilanin
    Czytaj całość
    ???? a srebro zdobył.
    • Do "kibic bezstronny" Zgłoś komentarz
     Nie ośmieszaj się "bezstronny kibicu", czy moze raczej zakonspirowany falubaziaku. Szewczykowski to wychowanek Stali, tak jak Janowski Sparty, a Pawlicki Uni Leszno. Wszycy to wiedzą, tak jak
     Czytaj całość
     i to, że Sówka jest wychowankiem klubu z Ostrowa.
     • myślenie nie boli Zgłoś komentarz
      do taka prawda kargule, gdybaj sobie gdybaj ćwoku, Adamczewski 0(w,w) dwa starty i dwa upadki, niech się chłopak nauczy najpierw nie spadać z motocykla a nie w finale MDMP "jedzie"
      • kibic bezstronny Zgłoś komentarz
       Do - "Adam Stal". Idąc twoim tokiem myślenia i rozumowania to Pawlicki jest też Gorzowianinem albo Kołodziej Leszczynaninem.Dobrze że wałki nie są wam obce tak jak kiedyś Janowski
       Czytaj całość
       startował w jakimś LKS Taczanów.Ciency i tyle.
       • taka prawda kargule Zgłoś komentarz
        gdyby nie upadek adamczeskiego unia jechała z falubazem,na 5-1 to kargule nie mieli by medalu.
        • adamo Zgłoś komentarz
         MOMOT, a gdzie twoje orły i sokoły, najlepszy trenerze w Polsce?
         • Adam Stal Zgłoś komentarz
          Do Kibic Bestronny-Ale widze ze ty nie masz pojecia o zuzlu.To ci to napisze Szewczykowski jest rodowitym Gorzowianninem i wychowankiem Stali od tego roku jest tylko wypozyczony do Poznania a
          Czytaj całość
          wiec sie zawodnikiem Stali
          • kibic bezstronny Zgłoś komentarz
           Ciekawe z czego cieszy się Kobylandia?Wy niczego sami nie wygracie tak samo jak tej drużynówki.Gdyby nie wsparcie Szewczykowskim to w najlepszym razie jedziecie o trzecie miejsce.Dla mnie
           Czytaj całość
           zwycięzcą jest Gdańsk.
           • do kibiców Stali Zgłoś komentarz
            Chcecie mieć pożytek z młodszego Zmarzlika to nie wrzucajcie na niego takiej presji oczekiwań. Jak wam się wydaje, że chłopak w przyszłym roku ligę zawojuje to się mocno rozczarujecie.
            Czytaj całość
            To są jeszcze dzieciaki. Rosną, przybierają na wadze a to wszystko nie pozostaje bez wpływu na ich jazdę. Jak będziecie od niego oczekiwać solidnego punktowania w każdym meczu to może skończyć się to bardzo nieciekawie. Historie Kurmańskiego czy Romanka są tutaj dobitną przestrogą.
            • do hehe Zgłoś komentarz
             a może powiesz nam kiedy i z kim ten moralny wicemistrz Polski będzie jeździł w tą i przyszłą niedzielę bo nigdzie info nie ma a przecież sezon się jeszcze nie zakończył?
             • grzes Zgłoś komentarz
              super gdańsk!!! najmilsz aniespodzianka!!!!
              Zobacz więcej komentarzy (22)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×