Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nieporozumienie - podsumowanie sezonu 2010 w wykonaniu Speedway Miszkolc

I-ligowy epizod węgierskiej drużyny trudno określić inaczej niż kompromitujący. Mimo niezłych nazwisk w składzie Speedway Miszkolc przez cały sezon zdołał wygrać tylko raz, a mecze przegrywał nawet do 16!
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

A skład był taki ciekawy

Na papierze skład węgierskiej drużyny nie wyglądał najgorzej. W kadrze znaleźli się bowiem obcokrajowcy Scott Nicholls, bracia Drymlowie, Cameron Woodward i James Wright. Skład uzupełniali węgierscy żużlowcy i szerokie grono młodzieżowców z Justinem Sedgmenem, Jozsefem Tabaką czy Aleksandrem Condą.

Szeroka, 20 osobowa kadra, dawała nadzieje na utrzymanie się w lidze. Niewiadomą był jedynie fakt, czy Węgrzy, ze względów oszczędnościowych, w każdym spotkaniu będą korzystali z najsilniejszego zestawienia. Szybko okazało się, że nie były to wątpliwości bezpodstawne - Nicholls wystartował tylko trzy razy, podobnie jak Ales Dryml i Woodward. Lukas Dryml został wypożyczony do Lublina. Jedynym obcokrajowcem, który regularnie pojawiał się w składzie był Wright.

2010_0924Misk_Grudz_Play_off0059_--.jpg
Norbert Magosi


Postrach księgowych

Szybko zespół z Miszkolca zasłużył na takie miano - w meczach wyjazdowych pojawiał się w mocno oszczędnościowym składzie i tylko raz - w Poznaniu w 18. kolejce, uzbierał 30 punktów. Węgrzy dwukrotnie - w Rzeszowie w 1. kolejce i w Grudziądzu w 8. kolejce zdobyli 16 punktów, co oznacza, że 14 biegów przegrali podwójnie. W Grudziądzu mogło dojść nawet do tego, że gospodarze zdobyliby maksymalną liczbę punktów, ale Kevin Woelbert miał defekt.

Niewiele lepiej było przed własną publicznością. To jednak na torze w Miszkolcu podopieczni Janusza Ślączki odnieśli jedyne zwycięstwo - 9 maja pokonali RKM ROW Rybnik 50:39. W meczu tym w składzie znaleźli się Nicholls, Ales Dryml i James Wright, ważne punkty zdobył także młodzieżowiec Jozsef Tabaka.

Później blisko zwycięstwa żużlowcy z Miszkolca byli ponownie w spotkaniu z Rekinami przegranym 43:47 i z GTŻ Grudziądz przegranym 41:48. W pozostałych konfrontacjach Speedway nie przekraczał granicy 40 "oczek".

2010_0801Misk_vs_Rzeszow0101_--.jpg
Jozsef Tabaka


Klapa na całej linii

Nie tylko sportowo był to nieudany sezon dla węgierskiego zespołu. Chociaż z Miszkolca docierały do Polski szczątkowe informacje, to wiadomo jednak, że z pieniędzmi w zespole było krucho. W trakcie sezonu pojawiła się wprawdzie informacja, że działacze pozyskali nowego, możnego sponsora, ale prawdopodobnie nic z tego nie wyszło, bo w drugiej części sezonu Speedway występował w tak samo okrojonym składzie, jak wcześniej.

Krucho było także z frekwencją na stadionie w Miszkolcu. Według naszych obliczeń średnio każde spotkanie oglądało 1 170 widzów, podczas gdy rok wcześniej w II Lidze ta liczba była o 150 widzów większa.

Właściwie jedynym pozytywem w występach Speedway Miszkolc był Jozsef Tabaka. 21-latek bez najmniejszych kompleksów walczył z dużo bardziej utytułowanymi, bardziej doświadczonymi, posiadającymi lepszy sprzęt zawodnikami. Ostatecznie wykręcił średnią biegową równą 1,429, niewiele mniejszą niż Adrian Szewczykowski, wyższą niż m.in. Kacper Gomólski czy Matej Kus. Przyzwoite występy notował także doświadczony 35-latek Norbert Magosi, którego średnia 1,582 była lepsze niż m.in. takich zawodników jak Paweł Hlib, Ronnie Jamroży czy Paweł Miesiąc. Nie można wykluczyć, że ta dwójka w przyszłym sezonie znajdzie miejsce w którymś z I-ligowych zespołów.

Witaj II Ligo

Jakie perspektywy na sezon 2011 ma węgierski zespół? Nie wiadomo. Do rozgrywek zgłoszony zostanie prawdopodobnie nowy klub, prawdopodobnie ponownie będzie oparty o węgierskich zawodników, prawdopodobnie znowu na jakiekolwiek konkrety będziemy musieli czekać do stycznia.

Speedway Miszkolc w statystyce:
Liczba meczów: 20
Zwycięstw: 1 (u siebie 1)
Remisów:0
Porażek:19 (u siebie 9)
Zdobyte punkty: 601 (średnio 30,5)
Stracone punkty: 673 (średnio 59,7)

Najwyższa średnia biegowa w zespole: James Wright - 1,600
Najwyższa średnia biegowa u siebie: Norbert Magosi - 1,855
Najwyższa średnia biegowa na wyjeździe: James Wright - 1,500
Najwięcej punktów: Norbert Magosi - 172
Najwięcej bonusów: Jozsef Tabaka - 6
Najwięcej biegów: Norbert Magosi - 110
Najwięcej zwycięstw biegowych: Norbert Magosi - 29
Najwięcej 2. miejsc: Norbert Magosi - 27
Najwięcej 3. miejsc: Jozsef Tabaka - 38
Najwięcej 4. miejsc: Laszlo Szatmari - 30
Najwięcej defektów: Sandor Tihanyi - 3
Najwięcej upadków: Attila Lorincz, Cameron Woodward - 1
Najwięcej wykluczeń: Norbert Magosi - 6
Najwięcej taśm: Attila Lorincz - 3

2010_0924Misk_Grudz_Play_off0048_--.jpg
Zespół Speedway Miszkolc

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (15):

Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×