Faworyt nie dojechał / Słaby start Polaków

Aleksandr Borodaj został zwycięzcą sobotniego turnieju indywidualnego o Puchar Równego. W biegu dodatkowym ukraiński żużlowiec pokonał Wiaczesława Gieruckiego i Siemena Własowa. Wcześniej cała trójka zawodników wywalczyła po 12 punktów. Słabo w zawodach spisali się zaproszeni do rywalizacji Polacy.

Dawid Bilski

Najwyżej sklasyfikowany został młodzieżowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Mateusz Szostek, który z dorobkiem 4 punktów zajął 12 miejsce. Pozycję niżej znalazł się Karol Baran zdobywając 3 oczka. Tylko w trzech biegach uczestniczył Paweł Miesiąc, który po upadku na torze w Równem doznał niegroźnego urazu pleców. Rzeszowianin wywalczył 2 punkty, co pozwoliło mu zająć 14 miejsce.

Jednym z pretendentów do wygranej w tym turnieju miał być Siergiej Darkin. Rosjanin jednak nie zdążył na zawody po piątkowym meczu ligi polskiej w barwach Lokomotivu Daugavpils. Pojawił się w parkingu dopiero na ostatnią serię startów.