Zobacz jak Tomasz Gollob zdobył swój pierwszy ligowy punkt (wideo)

Tomasz Gollob na ligowych torach ściga się już 23 lata. Obecny Indywidualny Mistrz Świata zadebiutował w rozgrywkach ligowych podczas derbów Pomorza rozgrywanych w Toruniu w 1988 r. Wtedy również zdobył swój pierwszy ligowy punkt.

Mirosław Lewandowski

W 1988 r. Polonia Bydgoszcz zdobyła brązowy medal DMP. W składzie Gryfów liderem był wówczas Ryszard Dołomisiewicz. Dzielnie wspierali go wychowankowie Startu Gniezno Waldemar Cieślewicz i Jacek Gomólski. Tego roku drużyna Polonii na własnym torze wysoko pokonała rywala zza miedzy Apatora Toruń 58:32. Nic dziwnego, że rewanż w Toruniu zapowiadał się bardzo emocjonująco. I rzeczywiście emocji nie brakowało, a derby utkwiły w pamięci kibicom zarówno z Bydgoszczy, jak i z Torunia. Te zawody przeszły jednak do historii z innego powodu. Zadebiutował w nich wówczas 17 letni bydgoszczanin Tomasz Gollob. Rezerwowy Gollob pojawił się na torze w 15 biegu, kiedy wszystko było już przesądzone. Mimo, że wyraźnie odstawał od startujących w tym wyścigu zawodników, zdobył swój pierwszy ligowy punkt. Wszystko przez defekt lidera torunian Wojciecha Żabiałowicza. Ostatecznie 15 bieg zakończył się remisem 3:3. Wygrał go Krzysztof Kuczwalski, drugi był Waldemar Cieślewicza trzeci Gollob. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z tego wydarzenia.