Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wschodni Puchar - przed finałem Klubowego Pucharu Europy

W środę w rosyjskim Bałakowie poznamy najlepszy zespół Europy w sezonie 2011. W finale Klubowego Pucharu Europy wystąpią drużyny z państw należących do byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Rozegranie środowych zawodów stało pod dużym znakiem zapytania, wszystko przez brak chętnych do jazdy w finale. Z udziału w imprezie zrezygnował między innymi Drużynowy Mistrz Polski - Unia Leszno. Ostatecznie na start w turnieju zdecydowały się ekipy z Rosji, Ukrainy i Łotwy.

Faworytem wydają się być żużlowcy miejscowej Turbiny oraz Wostoku Władywostok. Rosyjskie kluby jako jedyne zdecydowały się sięgnąć po jeźdźców zagranicznych. W barwach zespołu z Bałalakowa pojedzie Magnus Zetterstroem, a Wostok reprezentował będzie Troy Batchelor.

Tylko trójkę zawodników awizowali działacze Szachtara Czerwonograd, a w krajowym zestawieniu pojawi się w Bałakowie drużyna Lokomotoviu Daugavpils.

Przed rokiem finał Klubowego Pucharu Europy odbył się w Miszkolcu, a triumfowali w nim żużlowcy Turbiny Bałakowo. W barwach rosyjskiego klubu wystąpili wtedy między innymi Andreas Jonsson i Grzegorz Walasek. Dopiero na trzecim miejscu uplasował się zespół Falubazu Zielona Góra.

Awizowane składy:

SK Turbina Bałakowo:
1. Roman Povazhny
2. Magnus Zetterstroem
3. Andrzej Kudriaszow
4. Ilja Czałow
17. Emil Sajfutdinow

Szachtar Czerwonograd:
5. Andrzej Karpow
6. Aleksandr Łoktajew
7. Kirił Cukanow
8.

Lokomotiv Daugavpils:
9. Kjastas Puodżuks
10. Wiaczesław Gieruckij
11. Jewgienij Karawackij
12. Andrzej Lebiediew

Wostok Władywostok:
13. Artiom Łaguta
14. Renat Gafurow
15. Wadim Tarasienko
16. Troy Batchelor
20. Grigorij Łaguta

Początek zawodów - godz. 17:00.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Krystian Zgłoś komentarz
  Nestor, dobrze prawisz. Jakieś zmiany na lepsze są konieczne, bo przecież trochę tych drużyn na przyzwoitym poziomie jest i mogłaby być z tego fajna impreza.
  • Nestor Zgłoś komentarz
   Ta sytuacja pokazuje, że przyjęta formuła tych zawodów zupełnie się nie sprawdza. Jeżeli mamy wybierać najlepsze drużyny Europy to muszą temu sprzyjać przepisy. Ja rozumiem, że nie
   Czytaj całość
   da się zrobić żużlowej ligi mistrzów, ale zawody wzorowane na SWC z odpowiednimi formułami przynależności zawodników do klubu to byłby krok w dobrym kierunku.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×