Komunikat ten został umieszczony na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego oraz rozesłany drogą elektroniczną do wszystkich klubów w dniu 19.03.2012 r.
Jednocześnie Główna Komisja Sportu Żużlowego pragnie podkreślić, że regulaminem nadrzędnym wobec Regulaminu Medycznego PZM jest Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania orzeczenia lekarskiego. Według $2 punktu 1 tego rozporządzenia:
"Orzeczenie (lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym, w szczególności uczestnictwo w treningach lub zawodach sportowych - dop. GKSŻ) wydaje lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej, a w odniesieniu do zawodników niepełnosprawnych orzeczenie może wydać także lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej."
W związku z tym Główna Komisja Sportu Żużlowego nie ma prawa samodzielnie decydować o kompetencjach lekarzy dopuszczających do startu zawodników w rozgrywkach Polskiego Związku Motorowego, a jedynie literalnie stosować się do zapisów rozporządzeń wyższej rangi jakim jest w/w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 I REGULAMIN MEDYCZNY PZM ZATWIERDZONY PRZEZ ZESPÓŁ MEDYCZNY PZM W DNIU 18.11.2011.
Stanowisko GKSŻ w sprawie walkoweru w meczu RKS Kolejarz RAWAG Rawicz - KŻ Victoria Piła
Z powodu kontrowersji, które powstały na skutek decyzji sędziego Remigiusza Substyka dotyczącej przyznania walkowera drużynie RKS Kolejarz RAWAG Rawicz w meczu I kolejki Drużynowych Mistrzostw Polski II ligi z drużyną KŻ Victoria Piła, Główna Komisja Sportu Żużlowego pragnie przypomnieć, że punkty Regulaminu Medycznego PZM na temat niezbędnych wpisów w książeczce sportowo-lekarskiej zawodników zostały przypomniane w komunikacie GKSŻ nr 4/2012.