Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka - podsumowanie III kolejki II ligi

Po dwóch kolejkach do miana "czarnego konia", a może raczej "wilka" rozgrywek drugiej ligi zaczął urastać KSM Krosno. "Wilki" minimalnie wygrały dwa pierwsze mecze, a w trzeciej kolejce skończyła się ich dobra passa, gdyż tym razem nieznacznie uległy Kolejarzowi Rawicz. "Niedźwiadki" są z kolei jedynym niepokonanym zespołem w drugiej lidze. Pierwsze zwycięstwa odniosły także zespoły z Krakowa i Rybnika.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

KSM Krosno póki co, toczy najbardziej zacięte boje w drugiej lidze. W pierwszej kolejce wygrał w Krakowie 45:44, w drugiej u siebie z Victorią Piła 47:43, w a trzeciej uległ Kolejarzowi Rawicz 44:46. Na brak emocji kibice "Wilków" nie mogą więc w tym sezonie narzekać.

Dla Kolejarza Rawicz mecz w Krośnie był tak naprawdę ligową inauguracją, bo jak wiadomo, ta planowana na Lany Poniedziałek, nie doszła do skutku i ostatecznie GKSŻ utrzymała w mocy walkower za mecz Kolejarza z Victorią Piła. Rawiczanie są liderem tabeli, a szlagierowo wręcz zapowiada się przełożony mecz 2. kolejki na 3 maja z Kolejarzem Opole.

Pierwszej porażki doznał zespół Andrzeja Maroszka, który intensywnie przygotowywał się do meczu w Krakowie, trenując na torze w Ostrowie Wielkopolskim. - Już początek ligi pokazał, że to wcale nie my jesteśmy murowanym faworytem do awansu. Kilka drużyn ma podobny cel, jak my. Liga będzie w tym sezonie niesamowicie wyrównana - oceniał trener Kolejarza Opole. Słowa Andrzeja Maroszka zdają się potwierdzać. Po nieudanej inauguracji w Opolu, znacznie lepiej w trzeciej kolejce pojechał ROW Rybnik, który wysoko wygrał z Victorią Piła.

Pilanie na razie są bez punktu i najwyraźniej odbijają się na postawie drużyny perturbacje sprzed sezonu. Warto zaznaczyć, że Victoria nie jechała jeszcze meczu na własnym torze, a taki rozegra dopiero 13 maja. Nie można więc za wcześnie ekipy Piotra Szymko spisywać na porażkę.

Wzmocniona Andriejem Kudriaszowem Speedway Wanda Kraków pokonała u siebie Kolejarza Opole 47:43 i krakowianie mogą tylko żałować, że w pierwszym meczu z KSM-em Krosno nie mieli jeszcze w składzie młodego Rosjanina. Wówczas dwa punkty z pewnością pozostałyby w Krakowie. - Każdy się zbroi. Obecna Speedway Wanda i ta z pierwszej kolejki to już inne drużyny. Nigdzie na wyjeździe nie będzie łatwo wygrać. U siebie każdy jest mocny - dodaje Andrzej Maroszek.

Po trzech - niepełnych kolejkach II ligi - trudno na razie wyciągać daleko idące wnioski. Na początku sezonu większość klubów finansowo jeszcze w miarę dobrze stoi. Ten, kto wytrzyma pod względem finansowym trudy całego sezonu, okaże się pewnie najlepszy na finiszu rozgrywek. A na razie druga liga jest nadspodziewanie wyrównana i ciekawa. Oby taka pozostała jak najdłużej.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • tarnowia_nin Zgłoś komentarz
  "prawda kr" Sorry, ale byliśmy na innych meczach ! Sędzia pospieszał! A poza tym, czemu dyskutujesz na temat sędziego, on jest na zawodach "władzą" i może nawet przedłużać spotkanie.
  Czytaj całość
  Co do stadionu. Kraków jest w dołku finansowym, cała kasa poszła na Cracovię i Wisłę, są inne niezbędne wydatki wmieście. I NAJWAŻNIEJSZE ZA STADION ODPOWIADA KS WANDA KRAKÓW.
  • prawda kr Zgłoś komentarz
   Ale organizacja zawodów pozostawia wiele - tak pisze na forum Opola kibic o zawodach w Krakowie : Otóż. Organizacja zawodów w Krakowie to… taki żużlowy trzeci świat. Chwilami czułem
   Czytaj całość
   się jakbym był na torze w Niwkach (u Pana Klyka) a nie na stadionie w dawnej stolicy Polski. Oczywiście w Opolu to nie co Motoarena,ale po tym co zobaczył na Nowej Hucie, nie będę uż narzekał. Stadion w Krakowie "przygotowany" jest na około 1000 osób, bo wygląda na to, że tyle mniej więcej może pomieścić trybuna, a właściwie to co po niej zostało. Gdyby ktoś miał ochotę usiąść naprzeciwległej prostej, nie ma szans. Po zamykane, ochroniarze i ochroniarki dzielnie strzegą wejść. Muszą mieć zajęcie. I chyba dlatego też posadzili zorganizowane grupy kibiców Wandy i Kolejarza obok siebie. Gdyby komuś zamarzyło się na łukach usiąść, owszem jest taka możliwość na trawce i nic nie mogę złego, bo sam sobie lubię kocyk rozwalić i nie tylko w Opolu, ale i w Vojens i w Pocking skorzystałem z tego dobrodziejstwa. Z tymże ludzie w Krakowie, mają tam (na wirażach) speedway bez spikera. Może to taka opcja, irytuje Cię przemądrzały spiker co notorycznie zapomina podawać czasu, siadasz na łuku, nawet na początku I wirażu słyszysz delikatny pomruk z głośników, który denerwuje Cię tylko wtedy,kiedy chciałbyś usłyszeć obsadę biegów nominowanych. Co prawda możesz czasami nie zajarzyć przy rezerwie i pomylić np. Cukanowa z Przedpelskim, ale co tam… ważne że jedni mają na głowie worki żółte i białe, a drudzy czerwień i niebieski.Sam przebieg zawodów. Odnosiłem wrażenie, że zawodnicy wyjeżdżają kiedy parkingowy będzie miał kaprys i bramę otworzy. Karetka -taki mały mikrobusik, coś pomiędzy późnym Gomułką a wczesnym Gierkiem- wyjeżdżała trzy razy na tor i za każdym razem zawodnik prawie jest wyrzucany przez działacza co z zeszytem biegał po torze z pokaźnym brzuchem, kiedy ciągnik równa tor. Karetka wraca do parkingu na pusto, a zawodnik kula się z buta. Żeby zyskać na czasie na przygotowanie sprzętu? Bóg jeden wie. W każdym bądź razie sędzia w ogóle nie dbał, żeby te zawody przeprowadzić szybko, sprawnie , pomimo niepewnej pogody. Tak jakby go nie było, a o wszystkim miał decydować pan w zielonym polarku biegający z zeszytem po torze. itd...
   • Krakowski Ogór Zgłoś komentarz
    I dobrze im bardziej wyrównana liga i mniej oczywiste wyniki przed meczem tym więcej emocji i frajdy dla kibiców, a przecież o to chodzi zeby wygrywac mecze 46:44 po walce a nie 60:30
    Czytaj całość
    gęśiego.
    • kolosz Zgłoś komentarz
     Krosno chyba pierwszy raz od kilku sezonów ma powody do zadowolenia na początku sezonu :) powodzenia wilki!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×