Siódemka IV kolejki I ligi żużlowej

W niedzielę dokończono IV kolejkę I ligi. Portal SportoweFakty.pl wybrał najlepszą siódemkę zawodników tej rundy zmagań. W jej składzie znalazło się miejsce dla aż sześciu Polaków.

Łukasz Witczyk

Siódemka IV kolejki I ligi:
1. Michał Szczepaniak (7,03) - 14+1 (3,3,3,3,2*) (2 raz w siódemce kolejki) - starszy z braci Szczepaniaków poprowadził ekipę Orła Łódź do wysokiego zwycięstwa nad Lokomotivem Daugavpils. Szczepaniak nie zaznał goryczy porażki i zawody zakończył z płatnym kompletem punktów. Dodatkowo zawodnik ten wykręcił najlepszy czas tego pojedynku.

2. Scott Nicholls (8,05) - 13 (3,1,3,3,3) (1) - Anglik był najlepszym zawodnikiem Lechmy Startu Gniezno w potyczce z GTŻ-em Grudziądz. Nicholls tylko raz został pokonany przez rywali, a stało się to w piątym biegu, kiedy to lepsi od niego okazali się Norbert Kościuch i Hans Andersen. Anglik w ostatnim biegu wraz z Magnusem Zetterstroemem uratował remis dla gnieźnieńskiego teamu.

3. Robert Miśkowiak (7,67) - 14+1 (3,2*,3,3,3) (4) - zawodnik Lubelskiego Węgla KMŻ to kolejny żużlowiec, który w IV kolejce I ligi zdobył płatny komplet punktów. Między innymi dzięki jego dobrej postawie Koziołki wysoko pokonały ŻKS Ostrovię Ostrów. Wszystkie wyścigi z udziałem byłego mistrza świata juniorów zakończyły się triumfami lublinian, z czego aż cztery w stosunku 5:1.

4. Mateusz Szczepaniak (6,55) - 13+1 (3,2*,3,2,3) (2) - zawodnik Orła Łódź tylko raz w meczu pomiędzy jego drużyną i Lokomotivem Daugavpils doznał porażki. Tym, który go pokonał, był Roman Povazhny. Pozostałe wyścigi z udziałem byłego zawodnika częstochowskiego Włókniarza zakończyły się podwójnym triumfem łódzkiego zespołu.

5. Daniel Jeleniewski (7,14) - 13+2 (3,3,3,2*,2*) (2) - "Jeleń" wraca do wysokiej formy. W meczu przeciwko drużynie z Ostrowa zdobył on komplet punktów, a trzy z pięciu wyścigów z jego udziałem kończyły się podwójnymi triumfami Lubelskiego Węgla KMŻ. Jeleniewski wykręcił również najlepszy czas dnia.

6. Mateusz Łukaszewski (2,50) - 6+2 (3,1*,2*) (1) - to był najlepszy w tym sezonie występ lubelskiego juniora. Łukaszewski tylko raz musiał uznać wyższość rywala, a był nim Mariusz Staszewski. Junior Lubelskiego Węgla KMŻ dołożył swoją cegiełkę do wysokiego triumfu jego drużyny nad ŻKS Ostrovią Ostrów.

7. Maciej Fajfer (2,50) - 4 (3,1,0) (2) - na miejsce w siódemce kolejki bardziej zasłużył Andrzej Lebiediew, ale ograniczenie KSM zmusiło nas do wyboru innego młodzieżowca. Tym samym miejsce w najlepszej siódemce znalazło się dla Macieja Fajfera, który w hicie I ligi zdobył 4 punkty.

KSM: 38,94

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem, a więc w składzie musi znaleźć się trzech zawodników krajowych, w tym dwóch juniorów. KSM siódemki kolejki I ligi musi mieścić się w przedziale 30-42.