KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trwa szaleństwo na rynku transferowym

Przed kilkoma dniami portal SportoweFakty.pl ujawnił kwoty, których oczekują wybrani zawodnicy w związku z podpisaniem kontraktów w polskich klubach. Te doniesienia powodują zawrót głowy.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
- Nie mogę odnosić się personalnie do tych kwot, ale wiem, że takie pojawiają się na rynku. Jako ciekawostkę mogę również dodać to, że jeden ze znanych polskich juniorów złożył porównywalną finansowo propozycję - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Władysław Komarnicki. Według prezesa honorowego gorzowskiej Stali sytuacja jest przerażająca i choć Komarnicki podkreśla, że jego rola w rozmowach z zawodnikami jest mniejsza niż w poprzednich sezonach, to problem istnieje i należy na niego zwrócić uwagę. - Nie biorę już udziału w takich żywych negocjacjach, ale kiedy przeczytałem wasz artykuł, to rzeczywiście bardzo się zmartwiłem. Świat jest w kryzysie, a w Polsce jest on coraz większy. Wszystkich to dotyczy tylko nie zawodników startujących na żużlu. To jest bardzo smutne i dajemy się na to złapać. Wystarczy tymczasem pojechać do Szwecji i Anglii, gdzie potrafili to wyregulować i się z nas śmieją. Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że w Polsce prezesi nazywani są bankomatami - przekonuje Komarnicki.

Kwoty, których oczekują tacy zawodnicy jak Nicki Pedersen, rzeczywiście muszą zastanawiać. Pojawia się pytanie, czy Duńczyk będzie w stanie uzyskać od jakiegokolwiek klubu takie warunki, a jeśli nie, w jakim stopniu ulegną one zmianie. - Jestem zaskoczony tymi sumami. Powiem nawet szczerze, że jestem załamany tym, co się stało z Pedersenem. On u mnie jeździł i nigdy nie odważył rozmawiać się w taki sposób na ten temat. Wystarczyło, że był jeden zawodnik z Grand Prix w drużynie - choć nie mówię, że to dobry pomysł - i żużlowcy schodzili w dół. To oznacza, że górny KSM na poziomie 39 punktów nam pomoże i zawodnicy znowu odpuszczą - uważa Władysław Komarnicki.

Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (445)
 • JarCim Zgłoś komentarz
  Starcze a ty nie płaciłeś ? zawarcianski hipokryto !!!!
  • Fugiel z Rzeszowa Zgłoś komentarz
   Władzio z roku na rok jest coraz bardziej komiczny.Już niedługo, będzie bredził jak Szczekiel w typowaniu wyników meczy żużlowych.
   • Sergio Zgłoś komentarz
    Ech te pomysły Władzia . Szalone jak on sam . Za chwilę sam będzie nakręcał spiralę
    • Zygmunt722 Zgłoś komentarz
     Chciałbym zobaczyć te składy z KSM-em na poziomie 39. Stal przy składzie Iversen, Zagar, Kasprzak, Jensen, Zmarzlik ma już 41,12, czyli o 2,12 przekracza KSM, a tu jeszcze jeden zawodnik
     Czytaj całość
     musi wejść. Niech będzie to Cyfer ze swoim 2,52, czyli jest już 43,64. Powodzenia. Pieniądze, pieniędzmi, ale niedługo na torach będą jeździć gwiazdy w stylu Łukasz Jankowski, Karol Ząbik czy Tomasz Chrzanowski, byleby tylko zmieścić się w KSM. Nie oszukujmy się, niech drużyna A ma trzech liderów z KSM na poziomie 8,5, to już nam daje 25,5, czyli zostaje 13,5, więc średnio 4,5/zawodnik. KSM 4,5 to niewiele ponad 1/bieg. Przykładowa drużyna mogłaby więc wyglądać następująco: Hampel, Kołodziej, Walasek, Świderski, Jamróg, Gomólski + junior w stylu Cyfer, Łęgowik. O ile Hampel, Świderski, Gomólski i może Jamróg pójdą do góry, Kołodziej i Walasek utrzymają poziom to byłaby to naprawdę dobra drużyna, ale ilu jest takich zawodników jak Świderski czy nawet Hampel, których KSM nie oddaje pełni potencjału?
     • ZGG Zgłoś komentarz
      KSM KSM, teraz ksm a czemu nei GP:") komar komar:)
      • JJusadi Zgłoś komentarz
       To dobrze
       • Cziółołejka Zgłoś komentarz
        Niech trwa.
        • omen Zgłoś komentarz
         panie włdku tutaj górny KSM nie ma nic do znaczenia bo kluby budują słady od liderów! Titaj chodzi o zdrowy rozsądek! Powiem tak: już widac że gorzowa na Nickiego nie stać wiec zaczyna
         Czytaj całość
         sie nagonka! A jak Nickki gdzieś podpisze to bedzie krytykowany klub ze podbija cene!
         • olala P-ń Zgłoś komentarz
          Niech żyje Falubaz !!!
          • siemanooo Zgłoś komentarz
           ZŁOTO DLA GORZOWA!
           • dillinger79 Zgłoś komentarz
            ilość minusów przy artykule mówi sama za siebie, a ty Komarnicki nawet jakbyś wydał 2x więcej niż w obecnym roku to i tak DMP nie zdobędziecie; frajerzy zawsze zostaną frajerami, no
            Czytaj całość
            chyba że stanie się cud i Piszczałka zaliczy mutację
            • Kiper60 Zgłoś komentarz
             Niech mi ktoś logicznie wyjaśni, dlaczego niższy KSM spowoduje mniejsze koszty? Chyba tylko to, że w zespołach nie będą jeździli wszyscy najlepsi, a tylko tacy, których KSM pasuje do
             Czytaj całość
             widełek. Innego wytłumaczenia nie widzę. Czy Pedersen jak się dowie, że KSM nie wynosi 41 tylko 39 to obniży swoją cenę?
             • ALE JAJA PRAWDZIWE Zgłoś komentarz
              wladek jesteś nie lepszy
              Zobacz więcej komentarzy (174)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×