Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Sebastian Ułamek: Mogę być jeszcze lepszym żużlowcem

Mimo 37 lat, Sebastian Ułamek czuje się młodo i twierdzi, że może być jeszcze lepszym zawodnikiem. Nowy jeździec Lechmy Startu podaje przykład Grega Hancocka, który mając 41 lat zdobył tytuł IMŚ.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

- Hancock jest na pewno dla mnie wzorem, ale nie zapominajmy też o Tomaszu Gollobie, który jest tylko niewiele młodszy od Amerykanina. Dlatego jak tylko słyszę, że ktoś zaczyna wypominać żużlowcom wiek, to od razu ucinam temat i mówię, żeby spojrzał na tych właśnie zawodników. Ja, podobnie jak oni, czuję się bardzo młodo i z optymizmem patrzę w przyszłość. Prowadzę sportowy tryb życia, a że mam już niemałe doświadczenie, to twierdzę, że mogę być jeszcze lepszym żużlowcem. Jestem przekonany, że stać mnie na to - powiedział wychowanek Włókniarza Częstochowa w rozmowie z Głosem Wielkopolski.

W minionych rozgrywkach ENEA Ekstraligi Sebastian Ułamek reprezentował Betard Spartę Wrocław, gdzie skończył sezon ze średnią bieg. 1,692. W przyszłym roku będzie się legitymował KSM 6,77. Oprócz startów w lidze polskiej, Ułamek przez cały sezon był on też jednym z liderów brytyjskiego Birmingham Brummies. Na razie nie wiadomo, czy ponownie będzie się ścigał na torach Elite League.

- Ze spokojem podchodzę do tego tematu. Jeśli jakiś klub będzie naciskał, to być może podpiszę tam kontrakt. Nie ukrywam jednak, że jeśli miałbym się zdecydować na jazdę na Wyspach, to wolałbym tam trafić w trakcie sezonu, a nie na jego początku - tłumaczy nowy żużlowiec Lechmy Startu Gniezno.

Źródło: Głos Wielkopolski - www.gloswielkopolski.pl


Sebastian Ułamek twierdzi, że może być jeszcze lepszym żużlowcem. Dotąd 37-latkowi m.in. raz w karierze udało się stanąć na podium turnieju Grand Prix (2009 r.).


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Głos Wielkopolski - www.gloswielkopolski.pl

Komentarze (14):

Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×