KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Moskiewskie obrady zadecydują o kształcie i bliższej przyszłości żużla w Rosji

Pogrążony w kryzysie rosyjski speedway oczekuje zmian. Przed działaczami federacji i klubów stoi ogrom zadań. Być może pracowite, przedświąteczne dni w Moskwie wprowadzą korzystne zmiany.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Robocze posiedzenie Komisji Torowej Międzynarodowej Federacji Rosji odbędzie się w dniach 21-22 grudnia w Moskwie. W naradzie, której przewodniczyć będzie nowo wybrany przewodniczący Andriej Sawin, powinni wziąć udział działacze i szkoleniowcy wszystkich ośrodków żużlowych, także tych, w których nie ma drużyny ligowej.

W porządku obrad przewidziano zatwierdzenie ligowej tabeli biegów na nowy sezon, opracowanie schematu drużynowych rozgrywek wśród seniorów i juniorów oraz wniesienie poprawek do dotychczas obowiązującego w Rosji regulaminu sportu żużlowego. Oprócz tego, zebrani pracować będą nad rozstawieniem zawodników w zawodach półfinałowych Indywidualnych Mistrzostw Rosji. Dwudniowa narada zakończyć się powinna zatwierdzeniem listy sędziów oraz ustaleniem ostatecznego kalendarza rozgrywek w sezonie 2014.

Niemniej ważną częścią posiedzenia mają być sprawy dotyczące reprezentacji Rosji, źródeł i form jej finansowania, wyznaczenia głównych trenerów dla kadry, a także wstępnego przydziału miejsc reprezentantom w turniejach eliminacyjnych do indywidualnych mistrzostw świata i Europy. W trakcie prac działacze powinni już znać efekty indywidualnych starań Emila Sajfutdinowa o pozyskanie sponsoringu na nienadchodzący sezon. Sytuacja na dziś jest o tyle trudna, że pomagająca Rosjaninowi Fundacja "Ural" deklaruje dalsze jego finansowanie, natomiast wspierające do tej pory kadrę Rosji zakłady chemiczne "Kuibyshevazot" takiej woli już nie przejawiają.

O  rezultatach narady i podjętych w Moskwie decyzjach będziemy informować.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway-press.ru
Komentarze (5)
 • HERMAN Zgłoś komentarz
  Robert Sawina to syn Andrieja Sawina ???
  • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
   Rosia jest dużym i bogatym krajem w minerały. Przy dobrej gospodarce i zarządzaniu może stać się potentatem nie w jednej dziedzinie. Co za tym idzie i może stać tam sport na wysokim
   Czytaj całość
   poziomie chodź narzekać nie muszą gdyż w niektórych rankingach sportowych stoją wysoko. Co za tym idzie sponsoring może być bogaty i sport stać na dobrym poziomie.
   • Andrzej M Zgłoś komentarz
    Rosjanie za jaki sport się nie wezmą to są w nim bardzo mocni .
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×