KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ice Speedway: Podium Drużynowych Mistrzostw Rosji dla Ufy, Togliatti i Samary

Po czterech latach dominacji klubu z Togliatti, zawodnicy Baszkortostanu Ufa powrócili na mistrzowski tron w wyścigach motocyklowych na lodzie.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Turniejem w Togliatti zakończył się ligowy sezon w Rosji. Złote medale, po czterech latach przerwy, zawisły na szyjach zawodników Baszkortostanu Ufa. Srebro wywalczyli jeźdźcy Mega-Łady Togliatti, a brąz przypadł zawodnikom SGK Samara.

Do niższej klasy rozgrywkowej zdegradowana została ekipa Torpedo Szadrińsk.

Wyniki:
I. Baszkortostan Ufa - 26:
1. Dmitrij Bułankin - 4 (2,2,0)
2. Władimir Bobin - 13 (3,3,3,3,1)
15. Dmitrij Kołtakow - 9 (3,2,2,2)

II. CPTWS Kamieńsk Uralski - 24(+3):
14. Rustam Akumbajew - 3 (1,2)
15. Artiom Nowik - 12 (3,1,3,2,3)
16. Michaił Dimitriszin - 9 (1,0,2,3,3)

III. Mega-Łada Togliatti - 24(+d):
3. Danił Iwanow - 14 (3,2,3,3,3)
4. Siergiej Karaczincew - 7 (2,3,w,2,0)
16. Igor Sajdullin - 3 (2,1)

IV. Amur Błagowieszczeńsk - 14:
11. Danił Gołoszejkin - 3 (1,w,2)
12. Siergiej Łogaczow - 8 (2,w,3,3)
20. Paweł Czajka - 3 (0,0,2,1,w)

V. Kaustik Sterlitamak - 13(+3):
13. Igor Kononow - 1 (w,1)
14. Andriej Sziszegow - 6 (3,0,2,1,w)
21. Jewgienij Szarow - 6 (3,1,w,2,w)

VI. SGK Samara - 13(+2):
9. Andriej Gawriłkin - 3 (d,w,3)
10. Dmitrij Chomicewicz - 7 (w,2,3,1,1)
19. Nikita Tołoknow - 3 (1,2,0,0)

VII. Mega-Łada-2 - 8:
7. Michaił Litwinow - 1 (1,0,0)
8. Iwan Bolszakow - 5 (2,1,1,1,0)
18. Siergiej Agalcow - 2 (0,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Nowik, Łogaczow, Dimitriszin, Czajka
2. Szarow, Agalcow, Litwinow, Kononow (w)
3. Kołtakow, Bułankin, Gawriłkin (d), D.Chomicewicz (u/w)
4. Iwanow, Karaczincew, Gołoszejkin, Czajka
5. Sziszegow, D.Chomicewicz, Kononow, Gawriłkin (u/w)
6. Bobin, Kołtakow, Nowik, Dimitriszin
7. Karaczincew, Sajdullin, Bolszakow, Agalcow
8. D.Chomicewicz, Czajka, Tołoknow, Łogaczow (w)
9. Nowik, Dimitriszin, Szarow, Sziszegow
10. Bobin, Bułankin, Bolszakow, Litwinow
11. Dimitriszin, Iwanow, Akumbajew, Karaczincew (w)
12. Gawriłkin, Tołoknow, Bolszakow, Agalcow
13. Bobin, Kołtakow, Czajka, Gołoszejkin (w)
14. Iwanow, Sziszegow, Sajdullin, Szarow (w)
15. Dimitriszin, Nowik, D.Chomicewicz, Tołoknow
16. Łogaczow, Gołoszejkin, Agalcow, Litwinow
17. Bobin, Szarow, Sziszegow, Bułankin
18. Iwanow, Karaczincew, D.Chomicewicz, Tołoknow,
19. Nowik, Akumbajew, Agalcow, Bolszakow
20. Łogaczow, Szarow (w), Czajka (w), Sziszegow (u/w)
21. Iwanow, Kołtakow, Bobin, Karaczincew,
22. Szarow, Tołoknow
23. Dimitriszin, Iwanow (d)
24. Nowik, Szarow

Zawody sędziował Nikołaj Żidiejew (Sarańsk).

Końcowa tabela Superligi:

Miejsce Klub I II III IV V VI Punkty
1 Baszkortostan 8 8 8 8 6 8 46
2 Mega-Łada 5 6 5 6 8 5 35
3 SGK Samara 6 5 6 5 4 2 28
4 CPTWS 2 3 3 2 5 6 21(+3)
5 Kaustik 3 4 4 4 3 3 21(+2)
6 Amur 4 2 2 3 2 4 17
7 Torpedo 1 1 1 1 0 0 4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!  

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
mega-lada.com
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×