Martin Smolinski wygrał Master of Speedway, drugie miejsce Mirosława Jabłońskiego

W sobotę w Moorwinkelsdam rozegrano turniej Master of Speedway. Zawody zakończyły się triumfem Martina Smolinskiego. Najlepiej z trójki Polaków spisał się Mirosław Jabłoński.

Dawid Cysarz

Żużlowiec KantorOnline Włókniarza Częstochowa jako jedyny w fazie zasadniczej pokonał uczestnika cyklu Grand Prix, ale w wielkim finale uległ reprezentantowi Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanął Rene Deddens.

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Zbigniew Suchecki, a dziewiąty był Karol Ząbik.
Wyniki: 1. Martin Smolinski (Niemcy) - 11 (3,3,2,3) + 1 miejsce w finale 2. Mirosław Jabłoński (Polska) - 11 (2,3,3,3) + 2 miejsce w finale 3. Rene Deddens (Niemcy) - 6 (1,0,2,3) + 3 miejsce w finale 4. Anders Thomsen (Dania) - 8 (1,2,3,2) + 4 miejsce w finale 5. Tobias Kroner (Niemcy) - 8 (3,2,1,2) + 5 miejsce w finale 6. Mathias Schultz (Niemcy) - 7 (2,3,2,w) + wykluczenie w finale 7. Zbigniew Suchecki (Polska) - 6 (3,1,1,1) 8. Juha Hautamaeki (Finlandia) - 6 (1,2,1,2) 9. Karol Ząbik (Polska) - 5 (w,1,3,1) 10. Wiktor Kułakow (Rosja) - 2 (2,d,0,d) 11. Tero Aarnio (Finlandia) - 1 (0,1,0,0) 12. Teemu Lahti (Finlandia) - 1 (0,0,0,1)