Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia ukarana! Ostrowianie muszą łącznie zapłacić 70 tys. złotych!

Główna Komisja Sportu Żużlowego w związku z wydarzeniami z finałowego meczu Polskiej 2. Ligi Żużlowej w Ostrowie Wielkopolskim nałożyła karę finansową na [tag=17722]MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia[/tag].
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Za "szereg poważnych uchybień po stronie organizatora zawodów" ostrowianie muszą zapłacić karę 50 tys. złotych, a także zwrócić krakowianom koszt podróży na to spotkanie w kwocie 20 tys. złotych. Ponadto karą finansową oraz rocznym zawieszeniem ukarano kierownika MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia.

Przypomnijmy, że w czwartek o godz. 15:45 odbędzie się kolejne podejście do tego meczu. Speedway Wanda Instal Kraków będzie w nim bronić osiemnastopunktowej zaliczki z pierwszego starcia na swoim torze.


Komunikat GKSŻ:

KOMUNIKAT NR 115 /2014

Głównej Komisji Sportu Żużlowego w sprawie weryfikacji wyniku meczu finałowego 5 października 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy drużynami MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW oraz następstw dyscyplinarnych zaistniałych zdarzeń.

Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, iż po rozpatrzeniu sprawy wydarzeń związanych z przerwaniem zawodów finałowych DM II Ligi mających miejsce w dniu 5 października 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim stwierdziła szereg poważnych uchybień po stronie organizatora tych zawodów. W następstwie powyższego nałożono na klub Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia kary pieniężne w łącznej kwocie 50.000,00 złotych oraz obowiązek zryczałtowanego zwrotu kosztów podróży drużynie SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW na w/w zawody w kwocie 20.000,00 złotych. Karą finansową oraz rocznym zawieszeniem ukarano kierownika drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

GKSŻ na dzień dzisiejszy nie stwierdziła występowania po stronie organizatora celowych działań mających na celu wyłączenia oświetlenia podczas zawodów. W związku ze złożeniem przez Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. zawiadomienia do prokuratury z ewentualnymi ostatecznymi decyzjami dyscyplinarnymi w tej sprawie GKSŻ wstrzymuje się do czasu poznania ustaleń organów ścigania. Mając powyższe na uwadze GKSŻ podtrzymało decyzję w przedmiocie rozegrania niedoszłych do skutku zawodów.

GKSŻ zweryfikowała wynik meczu finałowego rozegranego w dniu 5 października 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy drużynami MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia oraz SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW zgodnie z protokołem zawodów tj. jako mecz przerwany nie pozwalający na zaliczenie uzyskanego na torze wyniku (art. 716 pkt 3 RSŻ). 


Czytaj również:

Jak oceniasz karę nałożoną przez GKSŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
pzm.pl
Komentarze (114):
Zobacz więcej komentarzy (101)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×